Postulaty PiS na samochodach Inspekcji Transportu Drogowego. Wojewoda pomorski przeprasza

Moto
Postulaty PiS na samochodach Inspekcji Transportu Drogowego. Wojewoda pomorski przeprasza
Facebook/ITDprotest

"Poleciłem wycofanie akcji informacyjnej. Wszystkich, którzy mogli poczuć się urażeni zaistniałą sytuacją przepraszam" - napisał wojewoda pomorski Dariusz Drelich, po tym jak okazało się, że na samochodach Inspekcji Transportu Drogowego w województwie pomorskim pojawiły się naklejki z postulatami dotyczącymi tzw. piątki Kaczyńskiego. Wojewoda dodał, że "doszło do nadinterpretacji".

O tym, że na samochodach Inspekcji Transportu Drogowego pojawiły się naklejki poinformował w piątek Onet. 

 

 

 

"Wojewódzkie Inspektoraty Transportu Drogowego należą do administracji zespolonej, podlegającej wojewodzie właściwemu dla danego województwa - w tym przypadku Wojewodzie Pomorskiemu. Z naszej wiedzy wynika, że oznaczenia, o których mowa, zostały już usunięte z pojazdów WITD w Gdańsku - wskazał Główny Inspektorat Transportu Drogowego w odpowiedzi na pytanie portalu, jak to się stało, że na ich samochodach znalazły się naklejki z programem formacji politycznej.

 

"Prośba dotyczyła umieszczenia naklejek na dwóch nieoznakowanych samochodach"

 

"Ogólnopolska akcja informacyjna dotyczy rządowego programu pod nazwą Nowa Piątka. Wojewódzka Inspekcja Transportu Drogowego jest administracją zespoloną, funkcjonującą w ramach administracji rządowej. Prośba skierowana do WITD dotyczyła umieszczenia naklejek informujących o wprowadzanym nowym programie rządowym na dwóch nieoznakowanych samochodach. Koszt przedsięwzięcia wyniósł 61 zł 50 gr i został pokryty z rezerwy wojewody" - poinformowało Onet Biuro Prasowe Wojewody Pomorskiego, zapytany przez Onet o powody decyzji o obklejeniu aut programem politycznym PiS.

 

W oświadczeniu wojewoda pomorski Dariusz Drelich napisał, że "doszło do nadinterpretacji" jego pisma dot. akcji informacyjnej nowych programów społecznych wprowadzanych przez rząd.

 

"W związku z powyższym poleciłem wycofanie akcji informacyjnej z pojazdów należących do administracji zespolonej. Wszystkich, którzy mogli poczuć się urażeni zaistniałą sytuacją przepraszam" - dodał Drelich w oświadczeniu.

dk/ml/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie