Petru: nie kandyduję do Parlamentu Europejskiego. Kluczowe jesienne wybory

Polska
Petru: nie kandyduję do Parlamentu Europejskiego. Kluczowe jesienne wybory
Polsat News

Nie kandyduję do Parlamentu Europejskiego - zadeklarował w piątek lider partii Teraz! Ryszard Petru. Podkreślił, że kluczowe dla niego będą jesienne wybory do polskiego parlamentu. Jak stwierdził decyzja o starcie Joanny Scheuring-Wielgus z listy Wiosny Roberta Biedronia została podjęta wspólnie. - Ze strony części konserwatywnej PO i PSL nie było chęci zaproszenia jej na listy KE - powiedział.

- Mam pełną świadomość, że to (wybory do PE - red.) jest preludium przed tą fundamentalną rozgrywką. W związku z tym w tych wyborach osobiście uczestniczyć nie będę - tak Petru wyjaśnił w RMF FM powody swojej decyzji.

 

Lider Teraz! podczas rozmowy odniósł się także do faktu, że Joanna Scheuring-Wielgus kandyduje do PE z listy Partii Wiosna, a nie KE.

 

- Bardzo żałuję, że nie znalazło się dla niej miejsce na listach KE. Mogę powiedzieć tylko tyle, że trwały rozmowy, była namawiana, ale nagle okazało się, że jest zbyt liberalna, nie pasuje do formuły konserwatywno-ludowej - stwierdził polityk.

 

"Scheuring-Wielgus nie pasuje do konserwatywnej części PO i PSL"

 

- Okazało się, że ze strony części konserwatywnej PO i PSL nie było chęci zaproszenia na listy Joanny Scheuring-Wielgus. (...) Podjęliśmy wspólną decyzję, że będzie startowała z Wiosny - dodał.

 

Joanna Scheuring-Wielgus wystartuje z drugiego miejsca na warszawskiej liście Wiosny do PE. - To dla mnie i dla Wiosny zaszczyt, że Joanna dołączy do naszej drużyny - mówił lider Wiosny Robert Biedroń 19 marca w czasie ogłoszenia decyzji.

 

- Jestem przekonany, że także będąc w Parlamencie Europejskim Joanna będzie kontynuowała to trudne zadanie uzdrawiania Polski z tego wszystkiego, co przez 30 lat naszej demokracji nie zostało zrobione. W końcu trzeba wziąć miotłę i to pozamiatać, jak robi się wiosenne porządki. To robi Joanna od wielu lat - oświadczył Biedroń.

bas/hlk/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie