"Kaczyński myśli jak typowy komunista". Petru w "Polityce na Ostro"

Polska

- Kaczyńskiego nie interesuje to, czy Polska zbankrutuje później. Nie myśli w perspektywie dziesięcioletniej, on myśli jak typowy komunista. Dokładnie tak samo było za Gierka - powiedział w programie "Polityka na Ostro" w Polsat News Ryszard Petru, pytany o obietnice rządu. Według lidera Teraz!, "zamiast wydawać pieniądze w formie gotówkowej, trzeba inwestować".

- Każdy się zgadza, że w najbliższych latach grozi nam spowolnienie gospodarcze i tak też prognozuje rząd. Wykładanie takiej ilości pieniędzy w okresie spowolnienia gospodarczego, kiedy większość krajów Europy przez ostatnie cztery lata przeznaczała pieniądze na budowę nadwyżek budżetowych, żeby mieć pieniądze na chude lata, świadczy o skrajnej nieodpowiedzialności PiS-u. Cynicznej grze Kaczyńskiego, który gra va banque - powiedział w Polsat News Ryszard Petru.

 

Według lidera Teraz!, "Kaczyńskiego nie interesuje to, czy Polska zbankrutuje później". - Nie myśli w perspektywie dziesięcioletniej, on myśli jak typowy komunista. Dokładnie tak samo było za Gierka - powiedział Petru w rozmowie z Agnieszką Gozdyrą. 

 

"Jarosław Kaczyński nie zna się na finansach"

 

- Zadłużyliśmy się w latach 70. Pierwsze lata były dobre, ale w 75. roku przyszło załamanie, w 76. podwyżki cen o 70 procent i kartki na cukier, jako pierwsze - wyjaśnił.

 

- Nie da się budować gospodarki wyłącznie na kredyt w takiej skali. Jarosław Kaczyński nie zna się na finansach - powiedział Petru.

 

Według niego, "zamiast wydawać pieniądze w formie gotówkowej, trzeba inwestować". - Inwestycje dzisiaj na świecie nie polegają wyłącznie na przekazywaniu gotówki, tylko na inwestycjach w żłobki, w przedszkola, w bardziej elastyczny czas pracy - dodał polityk.

dk/luq/ Polsat News, polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie