"Najpierw epidemia odry, później krztusiec". Gra o antyszczepionkowcach ufundowana w 14 minut

Kultura
"Najpierw epidemia odry, później krztusiec". Gra o antyszczepionkowcach ufundowana w 14 minut
Antyszczepionkowcy.biz

- Zbiórka wystartowała w sobotę o godzinie 9:00, a o 9:14 mieliśmy zebrany budżet w kwocie 10 tys. zł na zrealizowanie pewnego nakładu gry i dostarczenie jej do wspierających. Zupełnie nas to zaskoczyło - powiedział w rozmowie z polsatnerws.pl Kuba Stefaniak jeden z pomysłodawców gry "Antyszczepionkowcy.biz". Zaprojektował ją razem z żoną Aleksandrą, lekarką z Wrocławia.

Projekt został sfinansowany w zaledwie 14 minut. Po sześciu dniach od startu na koncie pomysłodawców na platformie Polakpotrafi.pl jest już ponad 80 tys. Stworzenie gry o ruchach antyszczepionkowych wsparło ponad tysiąc internautów.

 

Najpierw epidemia odry, potem krztuśca

 

- Mechanika naszej gry pokazuje, jak działają epidemie i jak działa odporność zbiorowa. Na początku gry wszyscy ludzie w naszym kraju są zaszczepieni. Ale kiedy my, jako gracze podejmiemy pewne kroki, liczba ta zaczyna się zmniejszać. Rozpoczyna się wówczas pierwsza epidemia odry, później epidemia krztuśca itd. - powiedział Stefaniak.

 

 

Jak podkreślił, grę stworzył razem z Aleksandrą Stefaniak, która jest lekarką. Zainspirowała ich dezinformacja dotycząca szczepień profilaktycznych, która zaczęła dotykać również ich najbliższych.

 

- Forma satyry jest bardziej skuteczna niż posługiwanie się sztywnymi danymi i faktami naukowymi - powiedział autor gry antyszczepionkowcy.biz. Ma nadzieję, że dzięki temu łatwiej ludzie będą mogli przyswoić wiedzę o konsekwencjach nie szczepienia się.

 

- Gra zawiera elementy edukacyjne, ale przede wszystkim to jest świetny quiz - dodał.

 

Stefaniak wyjaśnił również, że gra nie przedstawia ludzi, którzy boją się szczepień, ale takich, którzy nakręcają spiralę strachu - jednocześnie sprzedając suplementy, które mają zastąpić szczepionki.

 

Za każdą sprzedaną grę, dwie szczepionki

 

Honorowy patronat nad grą objęły: Uniwersytet Medyczny im. Piastów Śląskich we Wrocławiu oraz Dolnośląska Izba Lekarska. Z kwoty uzyskanej za sprzedaż każdego egzemplarza gry zostaną kupione dwie szczepionki w ramach akcji charytatywnej.

 

Pierwszy pakiet, czyli gra oraz specjalne podziękowanie od jej autorów został już wyprzedany.

 

 

PolakPotrafi.pl to największa w Polsce platforma crowdfundingowa, która umożliwia finansowanie różnorodnych projektów we współpracy ze społecznością internetową.

las/hlk/ polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie