Akt wandalizmu w kościele. 23-latka zniszczyła kilkumetrowy krzyż

Świat
Akt wandalizmu w kościele. 23-latka zniszczyła kilkumetrowy krzyż
Facebook/Watsonville Police Department

Kobieta weszła na ołtarz kościoła Świętego Patryka w Watsonville w Kalifornii i zniszczyła stojący na nim 4,5 metrowy krzyż. Wychodząc z kościoła rozbiła figurę świętego, a następnie narobiła szkód w sklepie z dewocjonaliami. Straty oszacowano na 15 tys. dolarów.

Po wejściu do świątyni 23-latka podeszła do stojącego na ołtarzu krzyża i zaczęła go pchać. Krzyż przewrócił się i uderzył o ziemię. Wtedy odpadła z niego figura Jezusa Chrystusa. Zdarzenie zarejestrowały kamery monitoringu zamontowane w kościele.

 

Film opublikował w mediach społecznościowych Departament Policji Watsonville (Kalifornia, USA).

 

    

 

Wychodząc ze świątyni kobieta weszła jeszcze do bocznej kaplicy, w której modlili się dwaj parafianie. Tam kobieta rozbiła figurę świętego i zrzuciła ze ściany dwa obrazy. Obecni w pomieszczeniu wierni próbowali schwytać sprawczynię zniszczeń, jednak uciekła ona ze świątyni.

 

Miejscowa policja ustaliła, że przed atakiem na kościół i zaraz po nim, zatrzymana napadła na pobliskie sklepy z dewocjonaliami, gdzie również zniszczyła kilka figurek świętych.

 

Dzięki nagraniu z monitoringu oraz zeznaniom świadków została aresztowana kilka godzin po zdarzeniu. Trafiła do aresztu, gdzie usłyszała m.in. zarzuty zbezczeszczenia miejsca kultu religijnego, wandalizmu oraz zniszczenia mienia.

 

Policja nie informuje, co było powodem zachowania zatrzymanej, ani czy 23-latka była pod wpływem alkoholu lub środków odurzających.

 

 

WIDEO: Zatrzymano podejrzanych o ścięcie krzyży w Grodźcu

 

dk/hlk/ polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie