Nauczyciele z NSZZ "Solidarność" do prezydenta: z zadowoleniem przyjęliśmy pańskie działania

Polska
Nauczyciele z NSZZ "Solidarność" do prezydenta: z zadowoleniem przyjęliśmy pańskie działania
Polsat News

Z zadowoleniem przyjęliśmy działania podjęte przez Pana Prezydenta, które są świadectwem troski o przyszłe pokolenia Polaków - napisali w środę do Andrzeja Dudy nauczyciele z NSZZ "Solidarność", protestujący w siedzibie Kuratora Oświaty w Krakowie. Według nieoficjalnych informacji w środę ma odbyć się spotkanie prezydenta z premierem Mateuszem Morawieckim w sprawie oczekiwań nauczycieli.

W piśmie protestujący podkreślili, że z zadowoleniem przyjęli działania podjęte przez prezydenta na rzecz rozwiązania problemów nauczycieli. Ocenili, że są one świadectwem troski o przyszłe pokolenia Polaków.

 

Strajkujący w Krakowie nauczyciele poinformowali Andrzeja Dudę, że domagają się "podniesienia wynagrodzenia zasadniczego pracowników oświaty o 15 proc z wyrównaniem od stycznia 2019 r., podniesienia wynagrodzenia zasadniczego pracowników oświaty o 15 proc. od stycznia 2020r., wycofania przepisów dotyczących wydłużonej ścieżki awansu zawodowego nauczycieli, powrotu do poprzednich rozwiązań prawnych dotyczących oceny pracy nauczycieli, zgodnie z deklaracją min. Anny Zalewskiej zawartą w liście do nauczycieli z grudnia 2018r."

 

Członkowie oświatowej "S" wyrazili nadzieję, że rozmowy prezydenta z premierem "przyniosą oczekiwane przez nauczycieli rozwiązania".

 

Według nieoficjalnych informacji w środę wieczorem w Pałacu Prezydenckim ma odbyć się spotkanie prezydenta Andrzeja Dudy z premierem Mateuszem Morawieckim w sprawie oczekiwań nauczycieli, co do wzrostu ich wynagrodzeń.

 

Prezydent powiedział we wtorek, że podejmie rozmowy z premierem Mateuszem Morawieckim w sprawie oczekiwań nauczycieli, co do wzrostu wynagrodzeń. - Zapewniam państwa, że będę o tym rozmawiał z panem premierem. To jest sytuacja ważna i poważna i wierzę w to, że znajdziemy rozwiązanie - oświadczył Andrzej Duda.

 

Od 10 dni przedstawiciele oświatowej Solidarności okupują małopolskie kuratorium oświaty w Krakowie.

pgo/PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie