Kilkaset beczek z chemikaliami. Nielegalny skład odpadów w opuszczonym kurniku

Polska
Kilkaset beczek z chemikaliami. Nielegalny skład odpadów w opuszczonym kurniku
Zdjęcie ilustracyjne, fot. Wikimedia.org/Koefbac

W opuszczonym kurniku w Otmicach (pow. strzelecki, Opolskie) znaleziono skład nielegalnych odpadów. Jak poinformował oficer dyżurny KW Państwowej Straży Pożarnej, na miejscu pracują strażacy ze specjalistycznej grupy ratownictwa chemiczno-ekologicznego z Kędzierzyna-Koźla.

Strażaków o nielegalnym składzie chemikaliów w opuszczonej fermie drobiu w Otmicach powiadomiła policja. Na miejsce skierowano kilka jednostek, w tym specjalistyczną ekipę z Kędzierzyna-Koźla.


- W budynku o wymiarach 150 na 40 metrów znaleziono znaczną ilość różnych substancji chemicznych nieznanego pochodzenia. W tej chwili nie wiemy, jakie to substancje. Według pomiarów powietrze w budynku i wokół niego nie jest zatrute. Pobrano próbki, na podstawie których będzie możliwe określenie rodzaju substancji. Przez cały czas na miejscu pracują strażacy - powiedział dyżurny KW PSP w Opolu.

 

Teren wokół byłego kurnika został zamknięty przez strażaków. Na miejscu są również policjanci, władze gminy i pracownik Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Środowiska.

 

W styczniu w opuszczonym kurniku odkryto ok. dwóch tysięcy pojemników 


Według relacji strażaków oprócz pojemników z chemikaliami w budynku i jego sąsiedztwie jest dużo różnego rodzaju śmieci, pochodzących prawdopodobnie z budów.


To już kolejne składowisko nielegalnych odpadów znalezione w tym roku w woj. opolskim. Pod koniec stycznia w opuszczonym kurniku w Brzęczkowicach koło Niemodlina odkryto składowisko około dwóch tysięcy pojemników z odpadami poprodukcyjnymi. W tej sprawie zatrzymano trzy osoby.

grz/ PAP, polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie