Groził nożem kontrolerowi biletów - został zatrzymany

Polska
Groził nożem kontrolerowi biletów - został zatrzymany
Łódzka policja

Łódzka policja zatrzymała 27-letniego pasażera tramwaju, który przyłapany na jeździe bez biletów groził nożem kontrolerowi. Mężczyzna usłyszał zarzut gróźb karalnych. - Grozić mu mogą dwa lata więzienia - poinformowała w czwartek rzeczniczka policji Joanna Kącka.

 

Policja otrzymała w środę informację o agresywnym podróżnym, który miał jechać tramwajem "na gapę" - poinformowała rzeczniczka łódzkiej policji Joanna Kącka.

 

Z relacji kontrolera wynikało, że mężczyzna najpierw oświadczył, że nie ma biletu. Następnie pasażer usiłował przekonywać, że nie ma dokumentu tożsamości. W końcu odmówił podania numeru PESEL.

 

- Sytuacja robiła się coraz bardziej nerwowa. Pasażer korzystając z postoju tramwaju na przystanku próbował opuścić pojazd. Wówczas kontroler zagrodził 27-latkowi drogę. Na reakcję nie trzeba było długo czekać. Niezadowolony z takiego obrotu sprawy mężczyzna wyjął z kieszeni nóż kierując go w stronę kontrolera - podała Kącka.

 

Kontroler po szarpaninie obezwładnił napastnika i powiadomił policję. Mężczyzna został zatrzymany. Według policji był trzeźwy.

 

Po złożeniu przez kontrolera wniosku o ściganie napastnik usłyszał już zarzut gróźb karalnych. Grozi za to kara do dwóch lat więzienia. W czwartek prokuratura i sąd mają zdecydować o ewentualnych środkach zapobiegawczych wobec napastnika.

maw/hlk/ polsatnews.pl, PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie