Zbigniew Bujak "jedynką" na liście Wiosny w Lublinie

Polska

Były opozycjonista czasów PRL Zbigniew Bujak wystartuje w majowych wyborach do Parlamentu Europejskiego z pierwszego miejsca na liście Wiosny w Lublinie. - Nie czuję się emerytem - mówi w rozmowie z Polsat News, nawiązując do słów lidera Wiosny, Roberta Biedronia.

- Jaruzelski i Kiszczak byli dla nas słabszymi przeciwnikami, niż jest dzisiaj Kaczyński - stwierdził Bujak. Jak dodał, miał propozycję startu z list Koalicji Europejskiej, ale odmówił, bo - jak mówi - nie podobali mu się inni kandydaci.  - Z pewnym zdziwieniem obserwowałem w tym gronie Leszka Millera - wskazał. 

 

- To raczej takie troszeczkę jest wykopalisko polityczne i zupełnie nie nasz problem - skomentował obecność Bujaka na listach Wiosny Marcin Horała z PiS.

 

W okręgu wyborczy obejmujący teren województwa lubelskiego Bujak stanie w szranki z kandydatami Koalicji Europejskiej: Krzysztofem Hetmanem (nr 1) na liście i Joanną Muchą (nr 2) oraz kandydatkami PiS: Elżbietą Kruk (nr 1) i Beatą Mazurek (nr 2). 

 

Według "SE" na listach Wiosny znajdą się również była posłanka Ruchu Palikota Wanda Nowicka, która wystartuje jako "jedynka" w okręgu kujawsko-pomorskim, oraz była zastępczyni Rzecznika Praw Obywatelskich Sylwia Spurek, która otrzymała pierwsze miejsce w Wielkopolsce. Partner Biedronia Krzysztof Śmiszek - podał dziennik - wystartuje z pierwszego miejsca na Dolnym Śląsku.

 

 

zdrml// Polsat News, PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie