USA: dziecko umierało w aucie z przegrzania, a matka "romansowała z przełożonym" i zasnęła

Świat
USA: dziecko umierało w aucie z przegrzania, a matka "romansowała z przełożonym" i zasnęła
pixabay.com/carolynabooth/zdjęcie ilustracyjne

Cassie Barker 29-letnia policjantka ze stanu Missisipi przyznała się do tego, że w 2016 r. zostawiła swoją 3-letnią córkę w aucie, kiedy na zewnątrz było 38 stopni. Nie było jej przez cztery godziny, które towarzysko spędziła ze swoim szefem. Gdy wróciła do auta, dziecko było w agonii. Zmarło. Przez lata Barker nie przyznawała się do winy. Grozi jej do 20 lat więzienia. Wyrok zapadnie 1 kwietnia.

Dopiero teraz, trzy lata po śmierci dziecka, Cassie Barker zmieniła zeznanie. Przyznała, że zostawiła córkę w samochodzie, a sama poszła "romanoswać ze swoim przełożonym i zasnęła".

 

- Nie mam pojęcia, jaki wyrok byłby dla ciebie gorszy niż to, czego już doświadczyłaś. Do końca życia będziesz uwięziona w więzieniu własnych myśli - powiedział Larry Bourgeois, sędzia hrabstwa Harrison.

 

Samochód działał z włączonym klimatyzatorem, ale nie dmuchał zimnym powietrzem. Gdy Barker wróciła do auta dziewczynka była nieprzytomna, a temperatura jej ciała wynosiła niemal 43 stopnie Celsjusza. Ratownicy stwierdzili zgon.

 

Po zdarzeniu Barker i jej przełożony, z którym spędziła czas,  zostali zwolnieni przez miasto Long Beach w ciągu kilku dni. Mężczyzna nie został oskarżony o przestępstwo; jak twierdził, nie wiedział, że dziecko jest w samochodzie.

 

 

To nie był pierwszy raz, gdy Cassie Barker zostawiła córkę w samochodzie. Zdarzyło się to już przynajmniej raz w sklepie w pobliskim Gulfport w kwietniu 2015 r. Wówczas urzędnicy zajmujący się opieką nad dziećmi tymczasowo sprawowali opiekę nad dziewczynką. Barker została zawieszony w policji Long Beach na tydzień. 

 

Ojciec pozwał policję

 

Ojciec dziewczynki, Ryan Hyer, powiedział, że nigdy nie został powiadomiony o tym zdarzeniu.

 

Teraz pozywa Departament Policji Long Beach i Departament ds. Służby Ochrony Dzieci w Mississippi za bezprawną śmierć swojego dziecka, mówiąc, że agencja opieki nad dziećmi powinna podjąć "silniejsze działania po pierwszym incydencie".

 

 

WIDEO: Pijana matka rzuciła dziecko na ulicę i je kopnęła. Jest areszt dla kobiety

 

maw/dro/ cbsnews.com
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie