Matka wbiła nóż w plecy swojej córce, bo ta nie chciała sprzątać

Polska
Matka wbiła nóż w plecy swojej córce, bo ta nie chciała sprzątać
Zdj. ilustracyjne/Flickr/James Case

Zarzut usiłowania zabójstwa usłyszała 47-letnia mieszkanka Łodzi, która podczas rodzinnej awantury wbiła nóż w plecy swojej 19-letniej córki. W środę sąd, na wniosek prokuratury, aresztował podejrzaną na dwa miesiące. Grozi jej nawet dożywocie.

Jak podał rzecznik Prokuratury Okręgowej w Łodzi Krzysztof Kopania, do zdarzenia doszło 3 lutego w jednym z mieszkań przy ulicy Piotrkowskiej.

 

Według ustaleń śledczych, tego dnia 47-latka wraz ze swoim znajomym piła alkohol w mieszkaniu, gdzie znajdował się także jej 13-letni syn i 19-letnia córka. Po wyjściu mężczyzny pomiędzy kobietami doszło do awantury.

 

Kobieta miała mieć pretensje do córki o to, że ta nie utrzymuje porządku. Kobieta nakazała córce, aby opuściła mieszkanie. Gdy ta odmówiła, matka złapała ją za włosy i uderzała pięściami po głowie i po plecach. Następnie chwyciła nóż myśliwski i wbiła go dziewczynie w plecy.

 

Nastolatka uciekła przez okno

 

Poszkodowana uciekła przez okno na ulicę, gdzie poprosiła przechodnia o wezwanie karetki. Po przewiezieniu 19-latki do szpitala okazało się, że doznała ona poważnych urazów.

 

Matka dziewczyny została zatrzymana przez policję. Jak zbadano, miała 1,5 promila alkoholu we krwi.

 

Podczas przesłuchania w prokuraturze kobieta nie przyznała się do usiłowania zabójstwa. Według prok. Kopani podejrzana wyjaśniła, że "nie zadała córce ciosu, a jedynie drasnęła ją w trakcie szarpaniny". Podała też, że została sprowokowana przez 19-latkę, gdyż ta nie wywiązywała się ze swoich obowiązków domowych.

 

Prokurator skierował do sądu wniosek o tymczasowe aresztowanie podejrzanej. Sąd uwzględnił wniosek i aresztował kobietę na dwa miesiące.

dk/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie