Napadli na bank w Katowicach. Policja publikuje nagranie z monitoringu

Polska
Napadli na bank w Katowicach. Policja publikuje nagranie z monitoringu
KMP Katowice

Katowiccy policjanci poszukują sprawców napadu na placówkę bankową na Osiedlu Tysiąclecia w tym mieście. Dwaj mężczyźni weszli do placówki bankowej, przedmiotami przypominającymi broń sterroryzowali personel, zabrali gotówkę i uciekli.

W środę katowicka komenda opublikowała film z monitoringu, na którym widać całe zajście. Nagrani przez kamery sprawcy mają zasłonięte twarze i kaptury na głowach, ale policjanci liczą, że mimo to uda się ich zidentyfikować.

 

Rzeczniczka katowickiej policji komisarz Aneta Orman powiedziała, że do napadu doszło we wtorek kilka minut po godzinie 9. - Mężczyźni przedmiotami przypominającymi broń sterroryzowali pracowników placówki i zażądali wydania pieniędzy. Następnie po zabraniu gotówki oddalili się z miejsca. W chwili zdarzenia w banku oprócz pracowników przebywało kilku klientów. Na szczęście nikomu nic się nie stało - relacjonowała kom. Orman. Policjanci nie ujawniają, jaką kwotę zabrali przestępcy.

 

Grozi im do 12 lat więzienia

 

Policjanci z grupy dochodzeniowo-śledczej na miejscu wykonali oględziny oraz przesłuchali świadków. Na miejsce skierowano również przewodnika z psem. Zabezpieczone zostały nagrania z monitoringu. - Obecnie policjanci prowadzą czynności nie tylko procesowe, ale i operacyjne, aby ustalić tożsamość i zatrzymać sprawców napadu. Za rozbój grozi im do 12 lat więzienia - dodała rzeczniczka.

 

Śledztwo w tej sprawie prowadzą policjanci z Wydziału Kryminalnego komendy miejskiej w Katowicach. Wszystkie osoby mające informacje na temat napadu oraz sprawców, policjanci proszą o kontakt.

 

 

WIDEO: "Gang Olsena" to przy nich bystrzaki. Napad jak z komedii w Belgii

 

zdr/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie