Arłukowicz spotkał po latach swoją pacjentkę. "Dla takich chwil chce się żyć"

Polska
Arłukowicz spotkał po latach swoją pacjentkę. "Dla takich chwil chce się żyć"
Twitter/Bartosz Arłukowicz

"Nikola. Podeszła dzisiaj do mnie na spotkaniu ze studentami na Uniwersytecie Szczecińskim. Wtedy miała roczek i była bardzo ciężko chora. Teraz jest piękną, uśmiechniętą i szczęśliwą dziewczyną. Miała to zdjęcie w telefonie!" - napisał na Twitterze poseł PO Bartosz Arłukowicz, pediatra oraz b. minister zdrowia, i opublikował zdjęcia ze spotkania ze studentką, która przed laty była jego pacjentką.

Arłukowicz zanim został posłem, pracował m.in. w szczecińskim Samodzielnym Publicznym Szpitalu Klinicznym nr 2. Zatrudniony był też w Klinice Hematoonkologii i Onkologii Dziecięcej Pomorskiej Akademii Medycznej. Od 1999 prowadził również prywatną praktykę lekarską, którą zawiesił w maju 2011 roku.


"Ostatnio widzieliśmy się 18 lat temu" - napisał Arłukowicz po spotkaniu ze studentką. "Dla takich chwil chce się żyć" - podkreślił poseł.

 


Wpis Arłukowicza skomentowała studentka. "Bardzo miłe, wręcz wzruszające spotkanie. Mogę tylko podziękować" - napisała Nikola.

 

 

Opublikowane przez posła zdjęcia spotkały się z szerokim odzewem. Na wpis zareagowało ponad 2,8 tys. osób. "Wzruszające. Nigdy nie zrozumiem zostawiania takiego pięknego zawodu dla brudnej polityki" - skomentowała post blogerka kataryna. 

 

prz/luq/ polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie