Niemiecka firma wysłała brytyjskiej królowej luksusowy papier toaletowy jako zapas w razie brexitu

Świat
Niemiecka firma wysłała brytyjskiej królowej luksusowy papier toaletowy jako zapas w razie brexitu
PAP/EPA/NEIL HALL

Wielka Brytania jest największym importerem papieru toaletowego w Europie. Niemiecka firma postanowiła zabezpieczyć królową Elżbietę II w ten towar, który może stać się dla Brytyjczyków deficytowym, gdy Zjednoczone Królestwo wyjdzie z UE bez porozumienia. Prezentu nie dostarczono do Pałacu Buckingham ze względów bezpieczeństwa, ale skorzystała jedna ze szkół średnich, która przejęła papier.

W poniedziałek niemiecka firma Hakle wysłała do królowej Elżbiety II 90 paczek, czyli 1440 rolek luksusowego papieru toaletowego o nazwie "Dream Soft". Jak poinformował portal Sutton&Croydon Guardian, firma chciała mieć pewność, że brytyjska królowa będzie miała dostęp do tego towaru w przypadku "twardego brexitu".


Prezent nie został jednak przyjęty przez ochronę Pałacu Buckingham ze względów bezpieczeństwa.


"Nasz papier znalazł drogę, by służyć brytyjskiemu dobru wspólnemu"


Pracownica firmy z Dusseldorfu zasugerowała, żeby przekazać odrzucony prezent Woodcote High School z Coulsdon, w której jej brat Peter Mack jest wicedyrektorem.


- Moja siostra zadzwoniła z ofertą i byliśmy bardziej niż zadowoleni, mogąc ją przyjąć. W przypadku "twardego brexitu" istnieje realna szansa, że brytyjskie zasoby papieru toaletowego szybko się wyczerpią, ponieważ więcej importujemy niż produkujemy - powiedział Mack.


"Nasz »Dream Soft« znalazł swoją drogę, by służyć brytyjskiemu dobru wspólnemu" - oświadczył z kolei rzecznik firmy.


Jak zauważył portal Sutton&Croydon Guardian, Wielka Brytania jest największym importerem papieru toaletowego w Europie i według szacunków poziom podaży jest tak duży, że dostępnych zapasów wystarczyłoby na jeden dzień.

prz/dro/ yourlocalguardian.co.uk
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie