Nielegalne substancje psychoaktywne o wartości 445 tys. zł w przesyłce z USA

Polska
Nielegalne substancje psychoaktywne o wartości 445 tys. zł w przesyłce z USA
Śląski Urząd Celno-Skarbowy w Katowicach

140 opakowań z substancjami psychoaktywnymi przejęli funkcjonariusze Krajowej Administracji Skarbowej, którzy kontrolowali przesyłki pocztowe w Zabrzu. Zostały one wysłane z USA do odbiorcy w Małopolsce. U adresata znaleziono kolejne nielegalne substancje. Ich wartość to 445 tys. zł.

Grażyna Kmiecik z Izby Administracji Skarbowej w Katowicach poinformowała we wtorek, że nielegalny towar wyczuła labradorka Rossi podczas rutynowych czynności kontrolnych prowadzonych przez funkcjonariuszy KAS ze Śląskiego Urzędu Celno-Skarbowego.

 

"Czujny nos Rossi wyczuł podejrzane substancje w jednej z paczek. Funkcjonariusze KAS postanowili to dokładnie sprawdzić. Okazało się, że wewnątrz znajduje się blisko 140 sztuk opakowań z substancją oleistą. Badanie narkotestem wykazało, że w środku znajdują się substancje psychoaktywne zawarte w konopiach" - podała Kmiecik.

 

Przesyłka została wysłana z USA i miała trafić do odbiorcy w Małopolsce. Funkcjonariusze KAS pojawili się u adresata.

 

Substancje, które wywołują psychozę

 

- W trakcie przeszukania zabezpieczyli jeszcze 169 różnych opakowań - buteleczek i kapsułek - zawierających olej konopny i substancje psychoaktywne, które mogą poważnie zagrażać zdrowiu i życiu, wywołując psychozę, wzrost ciśnienia tętniczego, przekrwienia i obrzęki, apatię oraz otępienie - poinformowała Kmiecik.

 

Ze wstępnych ustaleń wynika, że nielegalne substancje miały trafić do sprzedaży przez internet. Mundurowi oszacowali, że wartość przejętego przez nich towaru to ponad 445 tys. zł.

 

Postępowanie w tej sprawie poprowadzą funkcjonariusze ze Śląskiego Urzędu Celno-Skarbowego w Katowicach. Za sprowadzanie substancji psychotropowych, odurzających grozi wysoka grzywna i do 5 lat więzienia.

las/hlk/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie