Wysłał maila o planowanym zdetonowaniu bomby w galerii handlowej. 30-latek zatrzymany

Polska
Wysłał maila o planowanym zdetonowaniu bomby w galerii handlowej. 30-latek zatrzymany
Polsat News/Zdj. ilustracyjne

Wałbrzyscy policjanci zatrzymali 30-letniego mężczyznę, który odpowie przed sądem za powiadomienie o planowanym zdetonowaniu bomby w wałbrzyskiej galerii handlowej. Mężczyzna przyznał się do winy. Grozi mu do ośmiu lat więzienia.

Jak poinformował rzecznik dolnośląskiej policji nadkom. Krzysztof Zaporowski informacja o podłożonej bombie została przekazana pocztą elektroniczną, dlatego sprawą zajęli się funkcjonariusze Wydziału do walki z Cyberprzestępczością Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu.

 

- W wyniku podjętych działań procesowych i operacyjnych policjanci zatrzymali podejrzewanego o ten czyn 30-letniego mieszkańca Wałbrzycha. Mężczyzna w trakcie przesłuchania przyznał się do zarzucanych czynów i złożył stosowne wyjaśnienia. Sprawca wywołał tym samym niepotrzebną interwencję wszystkich służb ratowniczych oraz zakłócił pracę wielu instytucji, wiedząc że zagrożenie nie istnieje - powiedział Zaporowski.

 

Dodał, że wałbrzyszanin odpowie przed sądem za poinformowanie za pośrednictwem poczty elektronicznej o planowanym 8 marca br. zdetonowaniu bomby w wałbrzyskim centrum handlowym.

 

Za popełnione przestępstwo grozi mu kara do ośmiu lat więzienia oraz wysoka nawiązka na rzecz skarbu państwa w kwocie nie mniejszej niż 10 tys. zł.

prz/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie