Nowojorska policja aresztowała podejrzanego o zamordowanie szefa mafii. Ma 24 lata

Świat
Nowojorska policja aresztowała podejrzanego o zamordowanie szefa mafii. Ma 24 lata
PAP/EPA/New York Police Dpt.

Domniemany przywódca rodziny przestępczej Gambino - Francesco "Frank" Cali zginął w środę podczas incydentu przed swoim domem. Do zabójstwa doszło wieczorem. Podejrzany to Anthony Comello. Policja dysponuje nagraniem, na którym widać jak sprawca uderza swoim autem w SUV-a mafioza, by wyciągnąć go z domu. Następnie strzela do niego 10 razy.

Policja zatrzymała 24-letniego podejrzanego Anthony'ego Comello w sobotę. Teraz mężczyzna jest w areszcie, a śledczy zamierzają postawić mu zarzuty.

 

Najpierw uścisk dłoni, potem strzały

 

- To jeszcze nie koniec. Jesteśmy na początku śledztwa - powiedział szef wydziału śledczego nowojorskiej policji Dermot F. Shea.

 

Zdaniem policji przed domem zabitego mafiosa doszło do wypadku. Sprawca wjechał swoim autem w jego samochód. Dzięki tej sztuczce Cali wyszedł przed dom.

 

Według telewizji ABC obaj mężczyźni najpierw uścisnęli sobie ręce. Dopiero potem podejrzany oddał co najmniej dziesięć strzałów.

 

Policja wciąż bada motyw zabójstwa. Nie jest, dlaczego Cali nie żyje.

 

Nie rzucał się w oczy

 

Cali znany jako Frank lub "Frank Boy" żył w spokojnej dzielnicy Todt Hill na wyspie Staten Island. Policja została poinformowana w środę o godz. 21:17 o napadzie przed jego domem przy ulicy Hiltop Terrace.

 

Po przybyciu na miejsce zabójstwa funkcjonariusze znaleźli 53-letniego mężczyznę z wieloma ranami postrzałowymi. Karetka zabrała go do Staten Island University Hospital, gdzie stwierdzono zgon.

 

Zdaniem policji zabójca wjechał swoim autem w samochód 

 

"Starał się nie rzucać w oczy"

 

Jak powiedział mieszkający w pobliżu polski lekarz Henryk Cioczek, do zabójstwa doszło w willowej dzielnicy milionerów w najbardziej ekskluzywnej części Staten Island. Dom mafiosa mieścił się kilkaset metrów od prywatnego pola golfowego Richmond County Country Club.

 

Cioczek przypomniał też, że niedaleko od miejsca zabójstwa jest dom, w którym Francis Ford Coppola kręcił "Ojca chrzestnego". Nieopodal mieszkała także rodzina Corleone, której historia stała się kanwą opowieści filmowej.

 

Amerykańskie media odnotowują, że w roku 2008 Calego i dziesiątki innych członków mafii aresztowano pod zarzutem ściągania haraczy. On sam przyznał się do wymuszenia i został skazany na 16 miesięcy więzienia.

 

Wysyp mafijnych śmierci

 

- Zabójstwo Calego nastąpiło tego samego dnia, w którym Joseph Cammarano Jr., domniemany aktywny szef rodziny przestępczej Bonanno, został w trakcie procesu uniewinniony - napisał "The New York Times".

 

Około tygodnia wcześniej zmarł w więzieniu w wieku 85 lat Carmine J. Persico, długoletni szef rodziny przestępczej Colombo.

 

W październiku inny domniemany członek rodziny przestępczej, 71-letni Sylvester Zottola, został śmiertelnie zastrzelony obok restauracji McDonald's w dzielnicy Bronx. Miał rzekomo powiązania z rodziną przestępczą Bonanno.

 

Rodzina Gambino, której przewodził Cali, jest jedną z tzw. pięciu głównych włosko-amerykańskich organizacji mafijnych w Nowym Jorku. Pozostałe to Bonanno, Colombo, Genovese i Lucchese.

hlk/ Reuters, PAP, polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie