Kalabryjska mafia kontrolowała ośrodek dla uchodźców we Włoszech. Aresztowano 68 osób, w tym proboszcza

Świat
Kalabryjska mafia kontrolowała ośrodek dla uchodźców we Włoszech. Aresztowano 68 osób, w tym proboszcza
Zdjęcie ilustracyjne. Fot.: Pixabay/3839153

Na południu Włoch aresztowano w poniedziałek 68 osób w ramach operacji przeciw potężnemu klanowi kalabryjskiej mafii. Według śledczych gang kontrolował tamtejszy ośrodek dla migrantów, będący jednym z największych w Europie. Wśród zatrzymanych jest proboszcz.

Serię aresztowań wśród członków ogromnego i historycznego klanu rodziny Arena i powiązanych z nimi osób przeprowadziło 500 policjantów, karabinierów i funkcjonariuszy Gwardii Finansowej.

 

Zatrzymanym podczas antymafijnej operacji pod kryptonimem "Jonny" postawiono zarzuty przynależności do mafii i związków z nią, wymuszeń, oszustw, nielegalnego posiadania broni i malwersacji z publicznymi pieniędzmi.

 

Prowadzący ośrodek również w areszcie

 

Zdaniem prowadzących dochodzenie klan kontrolował zarządzanie centrum pobytu dla migrantów w Isola di Capo Rizzuto koło miasta Crotone. Do aresztu trafił szef dobroczynnej służby medycznej Misericordia, która prowadzi ośrodek, oraz miejscowy proboszcz. Obaj podejrzani są o powiązania z mafią.

 

Klan Arena, jak poinformowały media powołując się na prokuraturę do walki z mafią, wygrał przetargi rozpisane przez lokalne władze w Crotone na dostawy posiłków do ośrodka dla migrantów. Realizowały je firmy założone przez klan i powiązane z nim inne mafijne rodziny.

 

PAP

mr/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie