Radni PiS pytają, po co warszawskim urzędnikom szkolenia medialne za 2 mln zł

Polska
Radni PiS pytają, po co warszawskim urzędnikom szkolenia medialne za 2 mln zł
PAP/Tomasz Gzell

Apelujemy, aby warszawski ratusz wycofał się z przetargu na szkolenia medialne; przetarg powinna skontrolować komisja rewizyjna - stwierdził Sebastian Kaleta, radny PiS. Odniósł się w ten sposób do informacji, że urząd miasta za niemal 2 mln zł chce przeszkolić kadrę kierowniczą. Ratusz odpowiedział, że warsztaty mają trwać dwa lata i objąć do 1250 osób z wyższego i średniego szczebla.

Czwartkowy "Super Express" napisał, że urząd miasta Warszawy przygotowuje program szkoleń "Lider Zmiany w Samorządzie Warszawskim", którego koszt to prawie 2 mln zł. W ramach warsztatów zaplanowano m.in. tematy: "zarządzanie zmianą", "zarządzanie czasem",  "trening medialny".

 

"Horrendalnie wysoka kwota"

 

Pomysł ostro skrytykowali radni PiS. - Jest to horrendalnie wysoka kwota, jak na szkolenia przede wszystkim medialne, które znajdują się w programie. (…) Nie rozumiemy, po co takie szkolenia są kierownictwu ratusza - mówił Kaleta w piątek podczas konferencji prasowej.

 

Jego zdaniem, pomysł urzędu, aby przeprowadzić takie warsztaty wynika z "wątpliwości kompetencyjnych w związku z aktywnością rzecznika ratusza pana Kamila Dąbrowy, który były krytykowany przez media za swoje pierwsze posunięcia". 

 

Kaleta zaznaczył też, że radni PiS chcą kontroli przetargu, bo już przed laty ratusz wydał pieniądze "na szkolenia medialne, kampanie promocyjne i propagandowe".

 

Ratusz: chcemy podnieść kompetencje

 

"Doniesienia medialne na temat organizacji szkoleń dla pracowników Urzędu są nieprawdziwe, a w programie nie był planowany udział Rafała Trzaskowskiego, prezydenta stolicy, ani żadnego z jego zastępców" - napisał ratusz w oświadczeniu wydanym w piątek.

 

Według urzędników, program ma kosztować 1,83 mln zł, a głównym celem "jest podniesienie kompetencji urzędników tak, aby jak najlepiej wykonywali swoje zadania na rzecz mieszkańców. To między innymi budowanie kultury organizacyjnej urzędu opartej na współpracy i dzieleniu się wiedzą".

 

"Całość programu trwającego dwa lata ma objąć do 1250 osób, które należą do kadry wyższego i średniego szczebla" - głosi oświadczenie.

           

Jak podał ratusz, rzecznik - jako zatrudniony na stanowisku zastępcy dyrektora  Biura Marketingu Miasta - również będzie miał możliwość skorzystania ze szkolenia.  

rob/dro/ PAP, Super Express, Dziennik

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!