Prezydent potępił antysemickie pismo "Tylko Polska". "Świat żydowski jest usatysfakcjonowany"

Polska
Prezydent potępił antysemickie pismo "Tylko Polska". "Świat żydowski jest usatysfakcjonowany"
PAP/Leszek Szymański

Światowy Kongres Żydów (WJC) poinformował, że jego przewodniczący Ronald Lauder z uznaniem wyraził się w piątek o "jednoznacznym potępieniu przez prezydenta Andrzeja Dudę antysemickiego pisma +Tylko Polska+, które zamieściło ostatnio obelżywy artykuł pt. »Jak rozpoznać Żyda«.

- To nie był czas na dwuznaczność. Świat żydowski jest usatysfakcjonowany potępieniem przez prezydenta Dudę pisma "Tylko Polska", które jest skazą na polskiej demokracji - podkreślono w oświadczeniu WJC, akcentując, że dla takich publikacji nie ma miejsca ani w polskim, ani w żadnym innym społeczeństwie.

 

- "Tylko Polska" jest antysemicka i albo musi przestać się ukazywać, albo natychmiast zmienić kurs - głosi oświadczenie WJC.

 

- Możemy tylko mieć nadzieję, że polskie prawo przeciwko podżeganiu do nienawiści rasowej zostanie zastosowane wobec wydawców tego skandalicznego pisma, które publikuje treści, jakich nie widzieliśmy od czasu nazistowskiego "Der Stuermer" - podkreślił Lauder.

 

W oświadczeniu WJC odnotowano, że "Tylko Polska" jest wydawana przez "skrajnie nacjonalistycznego propagandystę Leszka Bubla, który w 2005 roku został skazany przez polski sąd za publikowanie antysemickich treści, co było naruszeniem polskiego kodeksu karnego".

las/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie