Pijana "próbowała" wjechać na parking. Uszkodziła znak drogowy, staranowała latarnię

Polska
Pijana "próbowała" wjechać na parking. Uszkodziła znak drogowy, staranowała latarnię
Policja Lubelska

Pijana 39-latka kierując audi starała się wjechać na parking w pobliżu marketu budowlanego w Zamościu. Kobieta najpierw wjechała w znak drogowy, a później otarła się o ogrodzenie sklepu uszkadzając przęsła i przewracając latarnię. Za wyrządzone szkody i jazdę na "podwójnym gazie" kobieta odpowie teraz przed sądem.

"Jak wstępnie ustalili policjanci, 39-latka skręcając z ul. Lwowskiej najpierw wjechała w znak drogowy, później otarła się o ogrodzenie sklepu uszkadzając przy tym przęsła i stojącą tam latarnię oświetlającą ekspozycję, a następnie zaparkowała samochód na pobliskim parkingu" - poinformowała w piątek lubelska policja.

 

Policja Lubelska

 

39-latka nie odniosła żadnych obrażeń. Wezwani na miejsce policjanci przebadali kobietę pod kątem stanu trzeźwości. Miała ponad dwa promile alkoholu w organizmie. Za jazdę pod wpływem alkoholu i wyrządzone szkody odpowie przed sądem. Kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości zagrożone jest karą pozbawienia wolności do 2 lat.

 

Policja Lubelska

Policja apeluje o zachowanie trzeźwości za kierownicą. "Kiedy pijany kierowca traci panowanie nad pojazdem stanowi zagrożenie nie tylko dla siebie, ale również dla innych uczestników ruchu" - tłumaczą funkcjonariusze. 

bas/hlk/ polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie