Hasła "Polacy do domu" na murach budynków w szkockim Dundee

Świat
Hasła "Polacy do domu" na murach budynków w szkockim Dundee
Google Street View

Napisy "Polacy do domu" wymalowano na murach dwóch budynków w Dundee w Szkocji. Jeden budynek, przy West Pitkerro Industrial Estate, często odwiedzają kierowcy z Europy Wschodniej. Drugi stoi przy ulicy Arbroath, jednej z wschodnich dróg wylotowych z miasta.

Szkocka policja, z którą skontaktowały się lokalne media, mówiła, że nikt nie zgłosił tych napisów wcześniej.

 

- Wielokulturowość czyni ten kraj wspaniałym - powiedziała portalowi mieszkająca w okolicy 21-latka. - Polacy są mile widziani w tym kraju, podobnie jak wszyscy inni, niezależnie od rasy, religii i narodowości. Spotkałem wielu ludzi z różnych środowisk, a 99 proc. z nich to niesamowicie mili, szczerzy ludzie, którzy próbują polepszyć swoje życie i swoich rodzin - mówiła. 

 

 

- O graffiti na West Pitkerro zostałem poinformowany kilka dni temu, to smutne. Staje tam dużo kierowców tirów, może jest skierowane do nich. Nie chcę sugerować, że to wynika z brexitu. W całej Wielkiej Brytanii częściej słychać o mowie nienawiści, to nie pomaga. Poprosiłem radę, aby jak najszybciej usunęła ten napis - mówi radny Craig Duncan.

 

W latach 2017-2018 w Szkocji zanotowano 6,7 tys. przestępstw  wynikających z nienawiści - na tle narodowościowym, rasowym lub etnicznym.

jm/dro/msl/ The Courier
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie