Policja ustaliła tożsamość kilkunastu kolejnych osób biorących udział w proteście w Warszawie

Polska

Policjanci mają potwierdzoną identyfikację kolejnych kilkunastu uczestników środowego protestu - poinformowała na Twitterze stołeczna policja. Dodała też, że ośmiu zatrzymanym dzień wcześniej osobom przedstawiono zarzuty w związku z blokowaniem ruchu w rejonie ronda przy pl. Zawiszy.

W środę rano rolnicy związani z AGROunią protestowali w Warszawie. Zablokowali pl. Zawiszy - na jezdnię wysypali jabłka, podpalili race i opony, a na torach tramwajowych położyli świńską tuszę. Manifestacja nie została zgłoszona w urzędzie miasta.

 

"8 osób zatrzymanych wczoraj (13.03) w związku z blokowaniem ruchu w rejonie ronda przy pl. Zawiszy ma przedstawione zarzuty dotyczące popełnienia w porozumieniu z innymi osobami czynów z art. 51 par. 2, art. 90 i art. 91 kodeksu wykroczeń" - napisała na Twitterze stołeczna policja.

 

 

 

"Po wykonanych czynnościach osoby te zwolniono. Materiały w ich sprawach będą sukcesywnie przekazywane do sądu. Policjanci mają potwierdzoną identyfikację kolejnych kilkunastu uczestników protestu. Kompletowany jest materiał dowodowy. Czynności procesowe pozostają w toku" - dodano.

 

W środę po południu policja poinformowała, że w przypadku trzech z ośmiu zatrzymanych osób (są to kierowcy busów) policja chce kierować do sądu w trybie przyspieszonym wnioski o ich ukaranie. Dodała też, że w związku z blokowaniem jezdni przy pl. Zawiszy wylegitymowano kilkadziesiąt osób.

pgo/ PAP, polstnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie