Koalicja Europejska wygrywa z PiS; dobry wynik Wiosny Biedronia. Sondaż przed wyborami do PE

Polska
Koalicja Europejska wygrywa z PiS; dobry wynik Wiosny Biedronia. Sondaż przed wyborami do PE
Wikipedia/ JLogan

Opozycja korzysta na zjednoczeniu i wychodzi na prowadzenie. PiS traci poparcie w miastach i wśród młodszych wyborców. Niezły wynik osiąga też Wiosna Biedronia, Kukiz'15 utrzymuje się powyżej progu wyborczego - informuje "Gazeta Wyborcza", powołując się na sondaż "Liczymy się z Polakami".

Jak podaje "Gazeta Wyborcza", gdyby wybory do Parlamentu Europejskiego odbywały się dziś, Koalicja Europejska wygrałaby je osiągając 35 proc. poparcia przed PiS z 33 proc. Wiosna Biedronia z 11 proc. i Kukiz'15 z 7 proc. również przekroczyłyby próg wyborczy.

 

Według dziennika, pod progiem znalazłaby się Koalicja Lewica Razem z wynikiem 4 proc. oraz Konfederacja (Korwin-Mikke, Braun, Liroy, Narodowcy) osiągająca 3 proc.

 

- Z przypadających Polsce 52 mandatów Koalicja Europejska otrzymałaby ich 22, PiS - 20, Wiosna - 6, a Kukiz'15 - 4" - czytamy w gazecie.

 

Sondaż "Liczymy się z Polakami" przeprowadzony przez Kantar Millward Brown na zlecenie Wysokich Obcasów wykonano metodą CATI w dniach 5-11 marca 2019 r. na podstawie deklaracji 1500 osób reprezentujących populację 18+.

las/luq/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie