Oblał partnerkę benzyną i podpalił. 25 lat więzienia za zabójstwo ze szczególnym okrucieństwem

Polska
Oblał partnerkę benzyną i podpalił. 25 lat więzienia za zabójstwo ze szczególnym okrucieństwem
Zdj. ilustracyjne/Polsat News

Na 25 lat więzienia Sąd Okręgowy w Gdańsku skazał w środę 56-letniego mężczyznę, oskarżonego o zabójstwo ze szczególnym okrucieństwem swojej 49-letniej partnerki. Sprawca oblał kobietę benzyną i podpalił, wcześniej oboje pili alkohol.

Wyrok nie jest prawomocny. O decyzji sądu poinformowała rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Gdańsku, Grażyna Wawryniuk.

 

Do zdarzenia doszło 18 listopada 2018 roku w Kościerzynie (Pomorskie). W trakcie śledztwa mężczyzna przyznał się do popełnienia zarzucanego mu przestępstwa i złożył wyjaśnienia.

 

Jak ustaliła prokuratura, oskarżony wspólnie z konkubiną i znajomym pili alkohol. W pewnym momencie między nim a jego życiową partnerką doszło do kłótni, w trakcie której oblał kobietę benzyną i podpalił. Taki przebieg zdarzeń potwierdził też w trakcie przesłuchania świadek - uczestnik feralnej biesiady.

 

Miał 3 promile alkoholu

 

Badanie alkomatem wykonane u oskarżonego tuż po jego zatrzymaniu wykazało około 3 promili alkoholu w wydychanym powietrzu.

 

Kobieta doznała poparzeń II i III stopnia na 40 procentach ciała. Trafiła do szpitala w Gryficach (Zachodniopomorskie), specjalizującego się w leczeniu poparzeń. W trakcie jednego z przesłuchań wyjaśniła, że zdołała sobie przypomnieć awanturę, w trakcie której konkubent polał ją jakimś płynem, nie pamiętała jednak samego podpalenia. Kobieta zmarła 4 grudnia 2018 r.

 

Z opinii sądowo-lekarskiej wynikało, że bezpośrednią przyczyną zgonu pokrzywdzonej były zaburzenia metaboliczne stanowiące powikłania po rozległym i głębokim oparzeniu termicznym licznych okolic ciała.

dk/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie