Pomorskie: 56-latek oskarżony o zabicie partnerki. Oblał ją benzyną i podpalił

Polska
Pomorskie: 56-latek oskarżony o zabicie partnerki. Oblał ją benzyną i podpalił
Pixabay.com

O zabójstwo ze szczególnym okrucieństwem oskarżyła prokuratura w Kościerzynie (Pomorskie) 56-latka, który w listopadzie 2018 roku oblał benzyną i podpalił konkubinę. 49-latka doznała poparzeń 40 proc. ciała. Po kilkunastu dniach kobieta zmarła.

O skierowaniu do Sądu Okręgowego w Gdańsku aktu oskarżenia dotyczącego zabójstwa poinformowała w czwartek rzecznik prasowa Prokuratury Okręgowej w Gdańsku Grażyna Wawryniuk.

 

Za zabójstwo 56-latkowi grozi nie mniej niż 12 lat więzienia, a maksymalnie nawet dożywocie. Mężczyzna przyznał się do popełnienia tego czynu. Złożył wyjaśnienia. Na wniosek prokuratury sąd zdecydował o umieszczeniu go w areszcie.

 

Do zdarzenia doszło 18 listopada 2018 roku 56-letni dziś mężczyzna, wspólnie z konkubiną i znajomym, pili alkohol. Między oskarżonym a jego życiową partnerką doszło do kłótni, w trakcie której oblał on kobietę benzyną i podpalił.

 

Zmarła na skutek powikłań

 

Wezwaną na miejsce straż pożarną mężczyzna próbował przekonać, że jego partnerka została poparzona w efekcie wybuchu pieca. Tej wersji nie potwierdziły jednak przeprowadzone na miejscu oględziny a także zeznania kobiety i znajomego.

 

Kobieta - z poparzeniami drugiego i trzeciego stopnia około 40 procent ciała, trafiła do szpitala w Gryficach specjalizującego się w leczeniu poparzeń. W pierwszych dniach grudnia pokrzywdzona zmarła w efekcie powikłań "po rozległym i dość głębokim oparzeniu".

 

Badanie alkomatem wykonane u sprawcy w dniu zdarzenia wykazało około 3 promili w wydychanym powietrzu.

las/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie