Były rzecznik rządu został dyrektorem marketingu w PGNiG

Polska
Były rzecznik rządu został dyrektorem marketingu w PGNiG
Archiwum Polsat News

Rafał Bochenek, rzecznik rządu za kadencji Beaty Szydło a obecnie przewodniczący sejmiku małopolskiego, został dyrektorem marketingu w państwowej spółce Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo - informuje "Fakt". Jak podaje dziennik, PGNiG potwierdziło te ustalenia, natomiast sam Bochenek podkreśla, że "formalnie nie jest członkiem PiS".

Z ustaleń dziennika wynika, że dyrektor na takim stanowisku może liczyć na 20-30 tys. zł miesięcznie.

 

Bochenek przez dwa lata pracował w TVP3 Kraków jako prezenter prognozy pogody. Zajmował się wówczas także konferansjerką.


W 2015 r. brał udział w kampanii prezydenckiej Andrzeja Dudy, prowadząc jego konwencje wyborcze. Z początkiem 2016 r. został powołany na rzecznika prasowego rządu Beaty Szydło, zastępując na tym stanowisku Elżbietę Witek. Od połowy 2017 r. pełnił funkcję podsekretarza stanu w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów.


- Formalnie nie jestem członkiem PiS, choć identyfikuję się z partią i jestem dumny z funkcji rzecznika rządu - powiedział "Faktowi" Bochenek.

 

"Pogodynek ogrzeje się z #samiswoi"

 

"Europa nie dla Rafała #smuteczek. Pogodynek ogrzeje się z #samiswoi" - napisano na oficjalnym profilu Polskiego Stronnictwa Ludowego na Twitterze.

 

msl/ml/ "Fakt"
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie