"#POgarda czy Polityka Prospołeczna". Nowy spot wyborczy PiS

Polska

Podczas konferencji prasowej "#POgarda czy Polityka Prospołeczna", rzeczniczka partii Beata Mazurek mówiła, że tzw. nowa piątka PiS spotkała się z pozytywną oceną także zwolenników PO. Zaprezentowany został także krótki film z wypowiedziami polityków PO i Nowoczesnej, m.in. Julii Pitery, Krzysztofa Mieszkowskiego czy Sławomira Neumanna, którzy krytykowali propozycje z tzw. piątki PiS.

Była premier Beata Szydło dodała po prezentacji spotu, że zarówno w kampanii wyborczej, jak i w czasie, gdy jej rząd inaugurował swoją działalność w 2015 r., politycy PO przekonywali, że nie będzie zapewnionych w budżecie pieniędzy na realizację programu PiS. - Przez cały okres rządów PO i PSL ilekroć pojawiały się propozycje składane przez PiS wprowadzania programów społecznych, ilekroć pytaliśmy w Sejmie ówczesny rząd o to co zrobić, by wreszcie zlikwidować biedę wśród dzieci, pomóc emerytom, żeby wspierać tych, którzy są w najtrudniejszej sytuacji, zawsze słyszeliśmy jedno - pieniędzy nie ma i nie będzie - mówiła Szydło.

 

- Wtedy politycy PO i PSL-u konsekwentnie mówili - pieniędzy nie ma i nie będzie. Kiedy mamy im wierzyć? Wtedy, kiedy powtarzają jak mantrę to zdanie, czy też wtedy kiedy mówią "poprzemy 500 plus, tylko nas wybierzcie, bo wiemy, że jest kampania wyborcza i chcemy, żebyście na nas zagłosowali"? - pytała Szydło.

 

Szydło: PO i PSL obraża Polaków

 

Zdaniem wicepremier politycy PO i PSL "obrażają Polaków, którzy mają prawo korzystać ze wzrostu gospodarczego państwa".

 

Nawiązując do przedstawionych dwa tygodnie temu propozycji programowych, tzw. nowej piątki PiS, wicepremier stwierdziła, że te programy są nie tylko prospołeczne, ale również prorozwojowe. - Nie ma lepszej inwestycji niż inwestycja w dzieci, w młodych ludziach, niż inwestycja w rodziny. Taka jest filozofia PiS - podkreśliła.

 

- My dzisiaj stajemy przed państwem z podniesionym czołem i mówimy: to wszystko do czego zobowiązaliśmy się w kampanii wyborczej zrealizowaliśmy i będziemy realizować kolejne programy społeczne, bo to jest dla Polski, dla Polaków dobre. Będziemy dotrzymywali słowa - oświadczyła Szydło.

 

Odnosząc się do różnicy między PiS a opozycją stwierdziła, że PiS "daje pieniądze Polakom", a PO mówi, że "dla Polaków pieniędzy nie ma".

 

Zaprezentowane pod koniec lutego propozycje programowe, tzw. nowa piątka PiS to: wprowadzenie 500 plus od pierwszego dziecka, brak podatku PIT dla pracowników do 26. roku życia, "trzynastka" dla emerytów, obniżenie kosztów pracy, przywrócenie zredukowanych połączeń autobusowych przede wszystkim w małych miastach i na wsiach. 

jm/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie