Brytyjski minister: brak brexitu to większe zagrożenie od brexitu bez umowy

Świat
Brytyjski minister: brak brexitu to większe zagrożenie od brexitu bez umowy
PAP/EPA/NEIL HALL

Nieopuszczenie Unii Europejskiej stanowi większe zagrożenie dla Wielkiej Brytanii niż wyjście z UE bez umowy - ocenił w środę w rozmowie z radiem BBC brytyjski minister ds. brexitu Stephen Barclay.

- Jeśli przypiera mnie pan do muru, gdzie jest wybór między brakiem porozumienia a brakiem brexitu... to sądzę, że brak porozumienia nie będzie bardzo destrukcyjny dla gospodarki i myślę, że brak porozumienia nastręcza również UE poważne problemy - powiedział Barclay odpowiadając na pytanie dziennikarza BBC.

 

- Ale uważam, że brak brexitu jest katastrofalny dla naszej demokracji. Pomiędzy tymi bardzo nieprzyjemnymi wyborami myślę, że brak brexitu jest większym zagrożeniem - ocenił minister.  

 

Po odrzuceniu we wtorek przez brytyjską Izbę Gmin po raz drugi umowy w sprawie brexitu, którą wynegocjował rząd premier Theresy May, w środę odbędzie się kolejne głosowanie. Parlament ma się wypowiedzieć, czy Wielka Brytania powinna zdecydować się na wyjście z UE bez umowy.

 

W razie porażki również tego wniosku w czwartek brytyjscy posłowie będą głosować nad nową instrukcją dla rządu, aby przedłużyć proces opisany w artykule 50. traktatu UE i w efekcie opóźnić brexit.

las/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie