Media we Włoszech: 65 osób aresztowano w wyniku dwóch antymafijnych operacji

Świat
Media we Włoszech: 65 osób aresztowano w wyniku dwóch antymafijnych operacji
Flikcr.com/ youflavio

65 osób zostało aresztowanych we wtorek we Włoszech w dwóch wielkich antymafijnych operacjach przeciwko gangom kalabryjskiej 'ndranghety i sycylijskiej cosa nostry - podały media powołując się na śledczych.

W kilku włoskich regionach przeprowadzono operację wymierzoną w klany mafii z Kalabrii, które opuściły swe kolebki na południu i przeniknęły do innych części kraju. Aresztowane zostały 33 osoby, między innymi w Wenecji Euganejskiej, gdzie gangi zdołały przedostać się do różnych gałęzi biznesu. Zatrzymań i przeszukań dokonano także w Emilii-Romanii, Lombardii i Kalabrii. Skonfiskowany został majątek o wartości ponad 10 milionów euro.

 

Wśród postawionych aresztowanym zarzutów jest pranie brudnych pieniędzy.

 

Policja przeprowadziła też akcję na Sycylii, gdzie funkcjonariusze z komendy w Palermo aresztowali 32 osoby pod zarzutem przynależności do cosa nostry i powiązań z nią, wymuszeń oraz handlu narkotykami. Operacja wymierzona była w mafiosów z nowej, odrodzonej komórki kierownictwa mafii, zwanej kopułą. To rezultat śledztw, w trakcie których ustalono, że po 20 latach znów odbywają się jej tajemne narady na szczycie.

 

Dochodzenie wykazało, że w mafijnych rękach znajduje się duża firma autobusowa, która zabiera turystów z portu w Palermo i obwozi ich po mieście organizując jego zwiedzanie.

las/ PAP

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze