Kukiz nagrał piosenkę dla Lecha Wałęsy i zorganizował konkurs na klip. "Płynie Bolek do stoczni"

Polska
Kukiz nagrał piosenkę dla Lecha Wałęsy i zorganizował konkurs na klip. "Płynie Bolek do stoczni"
Polsat News

"Ponieważ dostąpiłem zaszczytu, że sam Lech Wałęsa udostępnił na swoim Facebooku zdjęcie mojego domu - muszę (i chcę) się odwdzięczyć! W ramach podziękowań bardzo proszę pana prezydenta, aby przyjął skromny dar od wiejskiego grajka w postaci kilku nut skleconych pod strzechą" - napisał poseł Paweł Kukiz i udostępnił piosenkę, w której w jednym z wersów jest np.: "już czas wyprowadzić Bolka".

Jak wyjaśnił Kukiz, "pieśń miała się znaleźć na wydanej dwa miesiące temu przez Universal płycie (mojej i zespołu Perverados) ale niestety się nie znalazła, bo Universal jej - nie wiedzieć czemu - nie chciał".


Napisał też: "jeśli Szanowni Internauci chcą do piosenki robić klipy - mają moją zgodę i błogosławieństwo". Zaproponował, że mogą "wykorzystywać piosenkę jak Wam się żywnie podoba".

 

Kiszczak, Jaruzelski, "Bolek i Lolek"


"Nie oczekuję żadnych honorariów. Klipy (jeśli powstaną) będę prezentował na moim Facebooku a jeśli będzie ich większa ilość - poproszę Internautów o rozstrzygnięcie, który z nich jest najlepszy" - zaproponował.


Zapowiedział, że "zwycięzca otrzyma nagrodę w postaci 10 płyt »Wyspa Zielona«, które będzie mógł zatrzymać, rozdać albo wyrzucić".


"Płynie Bolek do stoczni, bo tam bunt zagościł/ Stoczniowcy nie pracują, przeciw komunie knują/ Komuna stocznię gnoi, przez stocznię Polska stoi/ Ogólna demolka, już czas wyprowadzić Bolka" - brzmi pierwsza zwrotka utworu.

 

W nagraniu udostępnionym przez Kukiza pojawiają się zdjęcia m.in. Czesława Kiszczaka, Wojciecha Jaruzelskiego i wizerunki bohaterów bajki "Bolek i Lolek".

 

prz/luq/ polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie