Banino: próbowali ukraść dwa auta metodą "na walizkę". Właściciel był sprytniejszy

Polska
Banino: próbowali ukraść dwa auta metodą "na walizkę". Właściciel był sprytniejszy
screen video/

Złodzieje próbowali na tzw. walizkę ukraść dwa auta z posesji w Baninie (woj. pomorskie). Na nagraniu, udostępnionym przez właściciela pojazdów, widać jak sprawcy chodzą ze specjalnym urządzeniem w pobliżu domu i okien, i próbują przechwycić sygnał z kluczyków do aut. Jeden z mężczyzn już nawet wsiadł do samochodu. Nic nie ukradli, bo właściciel zabezpieczył kluczyki. Teraz ostrzega innych.

Mieszkaniec Banina przesłał redakcji "Expressu Kaszubskiego" nagranie z monitoringu, na którym widać, jak w nocy z czwartku na piątek dwaj mężczyźni zakradają się na teren jego posesji i próbują ukraść auta. 

 

W samochodzie "bezkluczykowym" posiadacz nie musi używać kluczyka, by otworzyć lub uruchomić samochód - wystarczy, że kluczyk ma przy sobie.

 

Z kolei złodzieje samochodów za pomocą specjalnych urządzeń są w stanie przechwycić sygnał z kluczyka i uruchomić auto pod nieobecność właściciela.  

 

 

Producenci samochodów apelują o rozwagę i przechowywanie kluczyka z dala od drzwi wejściowych, owinięcie go folią aluminiową lub przechowywanie w specjalnym pojemniku.

maw/dro/ expresskaszubski.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie