Bolesławiec: policja zatrzymała mężczyznę, który okradł szpital

Polska

Mężczyzna miał zdemontować agregaty prądotwórcze, które w przypadku awarii zapewniały prąd m.in. dla oddziału intensywnej terapii i bloku operacyjnego szpitala w Bolesławcu. Podejrzany został zatrzymany. Grozi mu do 10 lat pozbawienia wolności - poinformowała dolnośląska policja.

W połowie grudnia funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Bolesławcu otrzymali zgłoszenie o kradzieży z włamaniem do jakiej doszło na terenie szpitala powiatowego.

 

Na miejscu policjanci ustalili, że skradziono m.in. 400 litrów oleju napędowego, 4 akumulatory, kabel, a także zdemontowane zostały agregaty prądotwórcze będące zapasowym źródłem energii elektrycznej dla szpitala.

 

Generatory w przypadku awarii zasilania sieciowego zapewniały prąd m.in. dla oddziału intensywnej terapii, noworodków i bloku operacyjnego. Straty wyceniono na kwotę nie mniejszą niż 20 tys. złotych.

 

Po otrzymaniu zgłoszenia policjanci podjęli intensywne działania w celu zebrania jak największej ilości informacji, aby ustalić wytypować sprawcę. Do zatrzymania 30-letniego mieszkańca powiatu bolesławieckiego doszło 20 grudnia. Mężczyzna usłyszał już zarzuty.

 

To znany bolesławieckim policjantom mieszkaniec, gdyż jest podejrzany również o uszkodzenie 5 transformatorów. O dalszym losie zatrzymanego zadecyduje sąd, grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności.

maw/msl/ Dolnośląska Policja

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze