12 kg amfetaminy, broń i komputery tworzące sieć nielegalnego kasyna internetowego. Duża akcja CBŚP

Polska

Blisko 100 policjantów i funkcjonariuszy Krajowej Administracji Skarbowej wzięło udział w akcji, podczas której zatrzymano 5 osób, zabezpieczono m.in. 12 kg amfetaminy oraz broń. Członkowie zorganizowanej grupy przestępczej podejrzani są o wprowadzanie m.in. kilkudziesięciu kilogramów amfetaminy na rynek na terenie kilku województw.

Rozpracowywanie grupy trwał wiele miesięcy. Z ustaleń śledczych wynika, że od kwietnia 2017 do lutego 2019 roku członkowie grupy rozprowadzali narkotyki na terenie województwa zachodniopomorskiego, lubuskiego i wielkopolskiego. Na "czarny rynek" trafiały różne środki odurzające i psychotropowe, m.in. amfetamina, tabletki ecstasy czy marihuana.

 

Działania przeprowadzono na terenie woj. zachodniopomorskiego, w gminie Barlinek. Wówczas to, niemal w tym samym czasie zatrzymano pięciu podejrzanych, a następnie przeszukano użytkowane przez nich miejsca.

 

Zajęto 6 pojazdów oraz biżuterię

 

Podczas akcji zabezpieczono ponad 12 kg amfetaminy, około tysiąca tabletek ecstasy oraz marihuanę. Policjanci znaleźli również części pojazdów skradzionych w Niemczech, broń gazową wraz z amunicją. W ręce funkcjonariuszy wpadło także 10 komputerów stanowiących sieć nielegalnego kasyna internetowego.

 

Na poczet przyszłych kar zabezpieczono m.in. 6 pojazdów o szacunkowej wartości niemal 300 tysięcy złotych oraz biżuterię.

 

W Prokuraturze Okręgowej w Gorzowie Wlkp. zatrzymanym przestawiono zarzuty m.in. udziału w zorganizowanej grupie przestępczej oraz wprowadzania do obrotu znacznych ilości narkotyków. Na podstawie zebranego materiału dowodowego Sąd Rejonowy w Gorzowie Wlkp. wobec zatrzymanych zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania.

grz/ polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie