Życzenia premiera Morawieckiego z okazji Dnia Kobiet

Polska
Życzenia premiera Morawieckiego z okazji Dnia Kobiet
Twitter/Kancelaria Premiera

Chciałbym podziękować wam za to, że jesteście, nie zapominajcie o sobie, dbajcie o siebie; korzystajcie z badań profilaktycznych takich jak cytologia i mammografia, niech troska o innych zaczyna się od troski o siebie - powiedział w spocie skierowanym do kobiet premier Mateusz Morawiecki.

- Drogie panie, w tym wyjątkowym dniu chciałbym podziękować przede wszystkim za to, że jesteście. Wasza wiedza, kreatywność, aspiracje, siła woli, ale przede wszystkim spokój i miłość, które na co dzień pokazujecie, są inspirujące. Nie zapominajcie jednak o sobie, dbajcie o siebie, czasem tak niewiele wystarczy, abyśmy mogli dłużej wspólnie cieszyć się szczęściem dnia codziennego - powiedział premier Mateusz Morawiecki w spocie opublikowanym z tej okazji na Twitterze Kancelarii Premiera.

 

 

- Korzystajcie z badań profilaktycznych takich jak cytologia i mammografia. Niech troska o innych zaczyna się od troski o siebie - dodał premier.

 

- Jeden dzień w roku to stanowczo za mało, aby okazać, jak ważną rolę pełnicie w życiu każdej społeczności. Chcę jednak złożyć wam życzenia najwyższego uznania i szacunku, a także wyrazić wdzięczność za wszystko, co jest waszym udziałem. Niech każdy dzień będzie pełen radości, serdeczności i miłości - podkreślił Morawiecki.

 

Prezydent Duda: dziękuję za wszystko co robią panie dla innych

 

Prezydent z okazji Święta Kobiet złożył życzenia "wszystkim Polkom w kraju i na świecie", życząc im "szczęścia i wszelkiej pomyślności". "Dziękuję za wszystko, co robią Panie dla innych, wnosząc nieoceniony wkład w wychowanie młodego pokolenia, w polską naukę, kulturę, gospodarkę, i gratuluję wszystkich sukcesów, które Panie odnoszą" - napisał Andrzej Duda w życzeniach opublikowanych na stronie Kancelarii Prezydenta.

 

 

Przypomniał, że w tym roku przypada setna rocznica pierwszych wyborów w Polsce. "Nadanie praw wyborczych kobietom w 1918 roku i wybór Pań do Sejmu Ustawodawczego były potwierdzeniem szczególnej roli kobiet w naszym życiu i w naszej historii. Cieszę się, że dziś, po stu latach, tak wiele kobiet pełni odpowiedzialne funkcje w państwie i w samorządach, a Polska znajduje się w światowej i europejskiej czołówce krajów, w których kobiety stanowią znaczny odsetek kadry kierowniczej" - podkreślił prezydent.

 

Dodał, że przede wszystkim składa "najlepsze życzenia wszystkim mamom, córkom, żonom, ciociom i babciom". "Niech zawsze otacza Panie miłość i troska najbliższych oraz powszechna życzliwość i szacunek. Obyśmy zawsze potrafili docenić dobro, jakie dokonuje się za sprawą kobiet. Raz jeszcze życzę wszystkim Paniom realizacji planów, spełnienia marzeń i wszelkiej pomyślności zarówno w dzisiejszym świątecznym dniu, jak i przez cały nadchodzący rok" - napisał prezydent.

 

WIDEO: polski rynek pracy jest coraz bardziej przyjazny dla kobiet: 

 

bas/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie