Sąd w Szczecinie utrzymał postanowienie prokuratora o zabezpieczeniu majątkowym mienia żony posła PO

Polska
Sąd w Szczecinie utrzymał postanowienie prokuratora o zabezpieczeniu majątkowym mienia żony posła PO
Polsat News

Sąd Okręgowy w Szczecinie utrzymał w mocy postanowienie prokuratora o zabezpieczeniu majątkowym na mieniu podejrzanej Renaty L. - G., żony posła PO Stanisława Gawłowskiego - poinformowała w piątek Prokuratura Krajowa. Jak podano, L-G. jest podejrzana o tzw. pranie brudnych pieniędzy.

Prokuratura Krajowa w komunikacie przesłanym w piątek PAP informuje, że w sprawie Renaty L.-G. żony posła Platformy Obywatelskiej Stanisława Gawłowskiego "Sąd Okręgowy w Szczecinie utrzymał w mocy postanowienie prokuratora z 4 stycznia 2019 roku o zabezpieczeniu majątkowym na mieniu podejrzanej Renaty L.- G. w wysokości 80 tysięcy złotych na poczet grożącej jej kary grzywny i kosztów sądowych".

 

"Sąd nie podzielił żadnych zarzutów podniesionych przez trzech obrońców podejrzanej Renaty L.- G., w tym między innymi zarzutów w zakresie bezpodstawnego przetrzymywania przez prokuratora pieniędzy należących do podejrzanej. Przeciwnie.

 

Sąd uznał, że wydanie przez prokuratora postanowienia o zabezpieczeniu majątkowym było konieczne i zasadne" - czytamy w komunikacie.

 

"Sąd Rejonowy Szczecin Prawobrzeże i Zachód, wypowiadając się w kwestii podjętych wobec Renaty L.-G. środków zapobiegawczych, w tym poręczenia majątkowego, dozoru Policji i zakazu opuszczania kraju, uznał, że dowody zebrane przez prokuraturę wskazują na duże prawdopodobieństwo popełnienia przez podejrzaną zarzucanych jej czynów" - informuje PK.

 

Prokuratura Krajowa przypomina w komunikacie, że Renata L.-G. jest podejrzana o tzw. pranie brudnych pieniędzy. "Przestępstwo miało polegać na tym, że brała udział w ukrywaniu prawdziwego pochodzenia apartamentu w Chorwacji, który miał przyjąć w formie łapówki jej mąż, Stanisław G. Czyn ten zagrożony jest karą do 10 lat pozbawienia wolności" - podkreśla PK.

maw/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie