"Kuzyn Kaczyńskiego w tajnym projekcie zbrojeniowym PRL"

Polska
"Kuzyn Kaczyńskiego w tajnym projekcie zbrojeniowym PRL"
Archiwum Polsat News / zdjęcie ilustracyjne

Znany z tzw. taśm Kaczyńskiego kuzyn prezesa PiS Grzegorz Tomaszewski w stanie wojennym pracował przy tajnym projekcie dla armii PRL - informuje onet.pl powołując się na dokumenty z Instytutu Pamięci Narodowej. - Wszyscy uczestniczyliśmy w systemie - mówi portalowi Tomaszewski.

Jak podaje portal, Tomaszewski "nie był agentem SB, ale bezpieka zaufała mu na tyle, by dać mu dostęp do tajemnic komunistycznego państwa".

 

Tomaszewski powiedział "Onetowi", że nie działał w PZPR, a wcześniej byłem przewodniczącym zakładowej "Solidarności".

 

Tomaszewski jest członkiem rady nadzorczej spółki Srebrna, która miała wybudować wieżowiec w Warszawie. W połowie lutego "Gazeta Wyborcza" informowała, że Jarosław Kaczyński polecił swemu kuzynowi pokwitować odbiór od austriackiego biznesmena dokumentacji prac przy projekcie "dwóch wież" spółki Srebrna. Tomaszewski miał je podpisać.

 

Pod koniec stycznia "Gazeta Wyborcza" opublikowała zapisy i nagrania rozmowy z lipca 2018 r. m.in. prezesa PiS z austriackim biznesmenem Geraldem Birgfellnerem, która dotyczy planów budowy w Warszawie dwóch wieżowców przez powiązaną ze środowiskiem PiS spółkę Srebrna. Złożone pod koniec stycznia w prokuraturze zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa przez prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego dotyczy braku zapłaty za złożone austriackiemu biznesmenowi zlecenie związane z przygotowaniami do inwestycji budowy dwóch wieżowców.

msl/ onet.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie