Bulterier pogryzł 5-latkę. Na oczach policjantów i strażaków. Dziewczynce założono 28 szwów

Polska

Oliwka ma prawie 6 lat. Została pogryziona przez bulteriera, kiedy bawiła się na jednym z mysłowickich podwórek. Na głowie lekarze założyli jej 28 szwów. Okoliczności pogryzienia są niecodzienne. Gdy doszło do ataku, wokół byli policjanci i strażacy.

- To było najgorsze, co mogłam przeżyć. Nie widziałam, czy kiedykolwiek zobaczę swoje dziecko żywe. Jak taki pies złapie, to jest po człowieku - wspomina w rozmowie z reporterką "Interwencji" Patrycja Gymza, matka Oliwii.

 

Strażacy, policja, pogotowie i ...bulterier

 

W połowie lutego Oliwka bawiła się z innymi dziećmi pod opieką 16-letniego kuzyna. Na podwórku była straż pożarna, policja i pogotowie wezwane do staruszki, która miała źle się poczuć.

 

Pojawił się też bulterier, którego właścicielem jest syn starszej pani.


- Wiem, że popełniłam błąd, zostawiając dzieci pod opieką 16-latka, zdaję sobie z tego sprawę, ale nie popadajmy w paranoję. Te dzieci były pod blokiem - powiedziała reporterowi "Interwencji" pani Patrycja.

 

"Wszyscy się wystraszyli, strażacy schowali się do klatki"


- Kobieta wołała o pomoc, że jest głodna i zaczepiała przechodniów, przyjechali, nie mogli dostać się do mieszkania, więc próbowali dostać się przez okno. Wyszedł pies i się wszyscy wystraszyli, strażacy schowali się do klatki - opowiada świadek zdarzenia.


- Dziewczynka zeskoczyła z murku, policjant powiedział, by odeszła, ale pies ruszył do ataku. Zaczęła się tragedia - wspomina inny świadek wydarzeń.


Oliwia miała dużo szczęścia. Pies nie pogryzł jej twarzy, ale na głowie założono jej 28 szwów.

 

Świadkowie: policjanci bawili się z tym psem


- Sytuacja była dynamiczna, dziecka nikt nie upilnował, a pies rzucił się do ataku. Wstępne czynności prowadzone w tej sprawie nie wykazały nieprawidłowości w działaniach policjantów - powiedział Damian Sokołowski z policji w Mysłowicach


Reporterka: - Z relacji świadków wynika, że policjanci bawili się z tym psem, więc nie wiem, czy sytuacja była tak dynamiczna, że nie mogli nad nim zapanować.


Policjant: - Prowadzone w tej sprawie wstępne czynności nie wykazały, żeby policjanci działali nieprawidłowo. Według ich opinii pies, kiedy przyjechali, był spokojny. Nie mieliśmy środków technicznych, żeby tego psa przytrzymać. Nikt z osób tam obecnych nie pomógł, nie przyniósł linki czy smyczy.

 

Pies trafił do schronisku na obserwację


Pies został odebrany właścicielowi i jest na obserwacji w schronisku. W stosunku do jego właściciela policja prowadzi postępowanie.


- Wystarczyłoby samo słowo "przepraszam", to człowiek by inaczej na to spojrzał, a tutaj z jego strony nic, nikt się nie zapytał, czy z córką w porządku, kompletnie nic - powiedziała mama Oliwki.

grz/hlk/ "Interwencja"
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie