B. Nowacka dla "Rz": Pokonamy PiS, to wprowadzimy związki partnerskie

Polska
B. Nowacka dla "Rz": Pokonamy PiS, to wprowadzimy związki partnerskie
Polsat News

Politycy Koalicji Europejskiej będą namawiać innych włodarzy miast do przyjęcia Karty LGBT+ - deklaruje Barbara Nowacka, liderka Inicjatywy Polska - czytamy na portalu rp.pl.

Pytana, czy politycy KE będą namawiać innych włodarzy miast do przyjęcia Karty LGBT+, Nowacka odpowiedziała twierdząco.

 

- Musimy dbać o każdą wykluczoną osobę, zadbać o jej prawa i dobre samopoczucie w Polsce - podkreśliła.

 

Zaznaczyła jednocześnie, że na poziomie krajowym i samorządowym trzeba wprowadzić "rzetelną edukacją równościową", żeby walczyć z homofobią. Jej zdaniem "PiS zupełnie nie po chrześcijańsku odrzuca osoby nieheteronormatywne".

 

Nowacka odpowiedziała również na zarzut wobec Platformy Obywatelskiej, która przez osiem lat rządów PO-PSL kluczyła w sprawie związków partnerskich i ostatecznie nic nie zrobiła.

 

- Platforma się zmieniła. Patrzę na Rafała Trzaskowskiego, Jacka Jaśkowiaka i widzę zmianę. Grzegorz Schetyna też się zmienił. PO dzisiaj żałuje, że nie wprowadziła związków partnerskich - oceniła.

 

Na pytanie o to, czy PO i PSL pozwoli szerokiej koalicji opozycji wprowadzić związki partnerskie, Nowacka odpowiedziała, że rozmawiano o tym w ramach Koalicji.

 

- Po wyborach parlamentarnych, jeśli uda się nam pokonać PiS, związki partnerskie będą wprowadzone. Jestem co do tego przekonana, po rozmowach w KE - stwierdziła.

maw/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie