Szef resortu spraw zagranicznych spotkał się z byłą sekretarz stanu USA Madeleine Albright

Polska
Szef resortu spraw zagranicznych spotkał się z byłą sekretarz stanu USA Madeleine Albright
PAP/Rafał Guz

Minister spraw zagranicznych Jacek Czaputowicz spotkał się w czwartek w Warszawie z byłą sekretarz stanu USA Madeleine Albright i podziękował jej za osobiste zaangażowanie w proces przystąpienia Polski do NATO - poinformował na Twitterze resort dyplomacji.

"Minister spraw zagranicznych Jacek Czaputowicz spotkał się dzisiaj z Madeleine Albright. W związku z 20. rocznicą przystąpienia Polski do NATO szef polskiej dyplomacji podziękował byłej sekretarz stanu USA za jej osobiste zaangażowanie w ten proces" - czytamy we wpisie MSZ.

 

 

Polska - wraz z Czechami i Węgrami - przystąpiła do NATO 12 marca 1999 r.; były to pierwsze państwa dawnego bloku wschodniego przyjęte do Organizacji Traktatu Północnoatlantyckiego.

 

Madeleine Albright pełniła funkcję sekretarza stanu USA w latach 1997-2001. Była pierwszą kobietą na stanowisku sekretarza stanu.

 

Podczas wizyty w Warszawie w czwartek Madeleine Albright odwiedzi też Kolegium Europejskie w Natolinie, gdzie m.in. wygłosi wykład, który zainauguruje cykl poświęcony pamięci profesora Zbigniewa Brzezińskiego. Z kolei w piątek - jak poinformowało Biuro Prasowe UW - w auli dawnej Biblioteki Uniwersyteckiej odbędzie się spotkanie otwarte z Madeleine Albright, której wizyta na UW związana jest z ubiegłorocznym wydaniem polskiej wersji językowej jej książki pt. "Faszyzm. Ostrzeżenie".

ked/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie