IMGW: silne wiatry niemal w całym kraju

Polska
IMGW: silne wiatry niemal w całym kraju
Pixabay/Hans

Przed silnymi wiatrami osiągającymi w porywach do 85 km/h w centralnej Polsce i 100 km/h na Pomorzu, ostrzega Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej.

Ostrzeżenie drugiego stopnia przed wiatrem sięgającym w porywach do 100 km/h IMGW wydało dla północnych powiatów województwa pomorskiego.

 

Pierwszy stopień ostrzeżenia przed wiatrem sięgającym w porywach do 85 km/h został wydany dla woj. zachodniopomorskiego, południowej części pomorskiego, warmińsko-mazurskiego, podlaskiego, większej części mazowieckiego, kujawsko-pomorskiego, wielkopolskiego, lubuskiego, dolnośląskiego, opolskiego i łódzkiego.

 

Ostrzeżenie drugiego stopnia oznacza, że IMGW przewiduje wystąpienie groźnych zjawisk meteorologicznych powodujących bardzo duże szkody lub szkody o rozmiarach katastrof oraz zagrożenie życia. Zaleca się również przestrzeganie wszystkich zaleceń wydanych przez służby ratownicze w sytuacji zagrożenia.

 

Ostrzeżenie pierwszego stopnia oznacza, że przewidywane warunki sprzyjają wystąpieniu niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych, które mogą powodować straty materialne oraz zagrożenie zdrowia i życia. IMGW zaleca ostrożność oraz śledzenie komunikatów i sytuacji pogodowej.

pgo/ PAP

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze