Lubuskie: zwłoki noworodka znaleziono na terenie dawnych zakładów obuwniczych w Gubinie

Polska
Lubuskie: zwłoki noworodka znaleziono na terenie dawnych zakładów obuwniczych w Gubinie
Google Maps

Na terenie byłych zakładów obuwniczych w Gubinie (woj. lubuskie) znaleziono zwłoki noworodka. Sprawę wyjaśnia policja pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Krośnie Odrzańskim.

- W sprawie zostało wszczęte śledztwo w kierunku ewentualnego popełnienia przestępstwa z art. 149 kk. (pozbawienie życia dziecka w okresie porodu pod wpływem jego przebiegu) - powiedział rzecznik Prokuratury Okręgowej w Zielonej Górze Zbigniew Fąfera. 

 

Zwłoki dziecka znaleziono w miniony piątek, a w poniedziałek (4 marca br.) została przeprowadzona sekcja zwłok noworodka.

 

Jak przekazał rzecznik, na ciele 24-tygodniowego płodu płci męskiej nie stwierdzono żadnych obrażeń. W ocenie biegłego noworodek z dużym prawdopodobieństwem urodził się martwy, a do poronienia doszło w okresie ok. 24 godzin przed znalezieniem zwłok.

 

Dodał, że w trakcie sekcji do dalszych badań pobrano materiał biologiczny, w tym do określenia profilu genetycznego noworodka.

 

- Prokuratura z uwagi na dobro śledztwa nie ujawnia obecnie dalszych szczegółów dotyczących tego postępowania, jak i okoliczności odnalezienia zwłok - zaznaczył rzecznik.

 

O znalezieniu zwłok poinformowały w środę na swoim profilu społecznościowym "Wiadomości Gubińskie".

ked/luq/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie