W czwartek premier Morawiecki wraz z minister Rafalską przedstawią projekt ustawy Emerytura plus

Polska
W czwartek premier Morawiecki wraz z minister Rafalską przedstawią projekt ustawy Emerytura plus
PAP/Paweł Supernak

Premier Mateusz Morawiecki oraz szefowa MRPiPS Elżbieta Rafalska w czwartek przedstawią projekt ustawy dotyczącej świadczenia Emerytura plus - wynika z nieoficjalnych informacji PAP zbliżonych do kancelarii premiera.

Pod koniec lutego prezes PiS Jarosław Kaczyński i premier Morawiecki na konwencji partii zapowiedzieli nowe propozycje programowe - tzw. "nową piątkę PiS". Wśród nich znalazły się: wprowadzenie 500 plus od pierwszego dziecka, brak podatku PIT dla pracowników do 26. roku życia, obniżenie PIT do 17 proc. i podwyższenie kosztów uzyskania przychodu, a także "trzynastka" dla emerytów, przywrócenie zredukowanych połączeń autobusowych przede wszystkim w małych miastach i na wsiach.

 

- Na czwartek planowana jest w KPRM wspólna konferencja premiera Morawieckiego i minister Rafalskiej podczas której przedstawią gotowy projekt "Emerytura plus" - powiedział jeden z polityków z otoczenia premiera.

 

We wtorek podczas przedstawiania "mapy drogowej" realizacji nowej "piątki PiS" szefowa MRPiPS mówiła, że projekt dotyczący świadczenia "Emerytura plus", czyli "trzynastki" dla emerytów i rencistów w wysokości 1100 zł brutto, jest już gotowy i zostanie zaprezentowany w marcu.

Z przedstawionego wówczas harmonogramu realizacji "piątki PiS" wynikało, że projekt dotyczący "trzynastki" dla emerytów w marcu ma trafić do konsultacji społecznych, do końca marca ma zostać przyjęty przez rząd, na początku kwietnia ma trafić do parlamentu, a wejście w życie zaplanowane jest na 1 maja.

 

 

ZOBACZ TEŻ: "Premier w wielu sprawach stosuje kłamstwo". Grupiński o braku zaufania do programu "piątka PiS"

 

ked/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie