Kylie Jenner najmłodszą miliarderką świata. Pobiła osiągnięcie Zuckerberga

Biznes

21-letnia modelka i celebrytka Kylie Jenner znalazła się na liście miliarderów magazynu "Forbes". Córka Kris i Caitlyn Jenner, swoją pozycję zawdzięcza założonej przez siebie firmie kosmetycznej Kylie Cosmetics, która w zeszłym roku przyniosła prawie 360 milionów dolarów zysku. Jenner pobiła osiągnięcie założyciela Facebooka Marka Zuckerberga, który pierwszy miliard "zarobił" w wieku 23 lat.

- Nie spodziewałam się tego, nie jestem w stanie przewidzieć przyszłości. Jednak takie wyróżnienie jest naprawdę przyjemnie - powiedziała Kylie Jenner w wywiadzie dla amerykańskiego wydania "Forbes".

 

128 mln obserwujących

 

Firma Kylie Comsetics została założona przez Jenner 30 listopada 2015 r. Według magazynu, firma warta jest co najmniej 900 milionów dolarów, a jej jedynym udziałowcem jest 21-latka.

 

"Jej imperium składa się tylko z siedmiu pracowników zatrudnionych na pełnym etacie i pięciu, zatrudnionych na niepełny etat. Produkcją i pakowaniem kosmetyków zajmuje się firma Seed Beauty, z kolei ich sprzedaż prowadzona jest przez sklep internetowy Shopify" - wskazuje "Forbes".

 

Za sukcesem linii kosmetyków stoi marketing marki, prowadzony za pośrednictwem mediów społecznościowych. Profil Kylie na Instagramie, na którym zapowiada nowe produkty i wydarzenia, śledzi 128 mln osób. Marketing jest też aktywnie prowadzony na Facebooku, Twitterze i Snapchatcie.

 

Znana z reality show

 

21-latka należy do tzw. rodziny Kardashianów znanej z reality show "Keep Up with the Kardashians ("Z kamerą u Kardashianów" - red.). Program śledzi życie rodziny adwokata Roberta Kardashiana, który zmarł w 2003 r., a także rodziny Kris i Caitlyn (w przeszłości Bruce - red.) Jenner. Jest emitowany od 2007 r.

 

Do "Kardashianek" oprócz Jenner należą również Kim, Khloé i Kourtney Kardashian, a także rodzona siostra Kylie - Kendall Jenner. W sierpniu 2018 r. zapowiedziano rozpoczęcie zdjęć do 16. sezonu programu.

 

Według listy miliarderów magazynu Forbes, najbogatszą osobą świata jest założyciel i dyrektor generalny Amazona Jeff Bezos. Jego majątek szacuje się na 131 miliardów dolarów. Na podium znaleźli się również założyciel Microsoftu Bill Gates (96,5 mln dol.), a także przedsiębiorca Warren Buffett (82,5 - mld dolarów). 

bas/msl/ Forbes, polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie