Jakubiak łączy siły z Korwinem, Braunem, Liroyem i Narodowcami. "Celem jest silna i bogata Polska"

Polska
Jakubiak łączy siły z Korwinem, Braunem, Liroyem i Narodowcami. "Celem jest silna i bogata Polska"
Polsat News

Federacja dla Rzeczypospolitej Marka Jakubiaka dołącza do Konfederacji Korwin, Braun, Liroy, Narodowcy - poinformował w środę na konferencji prasowej prezes Ruchu Narodowego Robert Winnicki. Jakubiak wskazał, że głównym celem Konfederacji jest "wolna, niezależna, silna i bogata Polska".

Winnicki podkreślił na konferencji prasowej w Sejmie, że do rejestracji list wyborczych do PE "zostało już niewiele czasu, nieco ponad miesiąc". - W tej chwili trwają ostatnie rundy negocjacyjne, a Konfederacja Korwin, Braun, Liroy, Narodowcy nieustannie się poszerza - dodał. 

 

Poinformował, że w środę do Konfederacji dołączają przedstawiciele Federacji dla Rzeczypospolitej Marka Jakubiaka. - To dobrze, że front tych, którzy chcą walczyć o Polską niepodległość z Brukselą i w Brukseli jest coraz szerszy. To zwiastuje, że na polskiej scenie politycznej wyrasta trzecia siła, ta która będzie się biła co najmniej o trzeci wynik w wyborach europejskich i na jesieni - powiedział Winnicki.

 

Jakubiak zaznaczył, że Konfederacja jest projektem, którego głównym celem jest "wolna, niezależna, silna i bogata Polska". - Cóż więcej dodać? To jest cel, do którego praktycznie wszyscy mądrze myślący Polacy powinni przystąpić - dodał.

 

"Konfederacja będzie rosła w siłę"

 

Poseł Piotr Liroy-Marzec (Skuteczni) wyraził nadzieję, że Konfederacja "będzie rosła w siłę" i "będzie się coraz bardziej poszerzać".

 

- Dzisiejszy dzień jest tylko dowodem na to, jak potrafimy się wszyscy dogadywać. Mimo różnic, mimo spięć możemy przeprowadzić tak świetną Konfederację dla dobra Polaków, dla dobra przyszłej, wielkiej Polski i wielkiej Europy - powiedział Liroy-Marzec.

 

Artur Zawisza dodał, że celem Konfederacji jest "zdobycie miejsca na podium". - Licząc zdroworozsądkowo, trudno prześcignąć Zjednoczoną Prawicę i Koalicję Europejską, ale jesteśmy pewni, że możemy prześcignąć zarówno wypalony z pomysłów Kukiz'15, jak i przereklamowaną Wiosnę LGBT - stwierdził. Zawisza ocenił, że Jakubiak jest człowiekiem, który "nadaje dodatkowego impetu".

 

Ugrupowanie Jakubiaka

 

Jakubiak, to b. poseł Ruchu Kukiz'15, który na początku listopada ub.r. zdecydował o odejściu z tego ugrupowania i jego sejmowego klubu. Następnie założył własne ugrupowanie - Federację dla Rzeczypospolitej.

 

Winnicki stwierdził, że do rejestracji list wyborczych w wyborach do PE "zostało już niewiele czasu, nieco ponad miesiąc". "W tej chwili trwają ostatnie rundy negocjacyjne, a Konfederacja Korwin, Braun, Liroy, Narodowcy nieustannie się poszerza" - dodał szef RN.

 

Termin rejestracji list kandydatów startujących wyborach do PE mija 16 kwietnia.

 

Wybory do PE odbędą się w Polsce 26 maja. Polacy będą wybierać 52 europosłów. W całej UE wybory odbędą się w dniach 23-26 maja; Europejczycy wybiorą w sumie 705 europosłów.

dk/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie