Jakubiak: z Markiem Jurkiem chcemy połączyć prawicę; zbudujemy razem listę na wybory

Polska
Jakubiak: z Markiem Jurkiem chcemy połączyć prawicę; zbudujemy razem listę na wybory
Polsat News

Wspólnie z Markiem Jurkiem staramy się połączyć prawicę i to ogłosimy; będziemy razem z Prawicą Rzeczpospolitej budować listy na wybory do europarlamentu i do polskiego parlamentu - powiedział poseł niezrzeszony Marek Jakubiak, lider ugrupowania Federacja dla Rzeczpospolitej.

Jakubiak w rozmowie opublikowanej w poniedziałek na portalu wpolityce.pl pytany był o współpracę z liderem Prawicy Rzeczypospolitej.

 

- Wspólnie staramy się połączyć prawicę i to ogłosiliśmy. Jest to bardzo owocna współpraca. Będziemy razem z Prawicą Rzeczypospolitej budować listy na wybory do europarlamentu i do polskiego parlamentu. Prowadzimy rozmowy. Nie chcę mówić na ten temat za dużo, bo one odbywają się w kuluarach - powiedział.

 

Dopytywany, czy wyklucza przyłączenie się do koalicji, którą tworzą m.in. partia "Wolność" i narodowcy, odpowiedział, że "są prowadzone rozmowy z tą koalicją". - Natomiast to są dwa różne światy. Oni chcą rozwalenia UE, a ja chcę UE naprawić - dodał.

 

Jakubiak powiedział również, że "raczej nie rozważa" koalicji z PiS. - Natomiast tutaj, tak jak w przypadku tej pierwszej koalicji, która powstała gdzieś za moimi plecami, żadnych kategorycznych określeń nie używam - zaznaczył.

jm/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie