Jakubiak będzie startował do PE z ostatniego miejsca w Warszawie. "Umówiliśmy się z Korwin-Mikkem"

Polska

- Z Januszem Korwin-Mikkem tak się umówiliśmy, że jako seniorzy będziemy wspierać młodzież z tylnych siedzeń. Nasza rola będzie ojcowska, w wypychaniu młodzieży - powiedział w "Polityce na Ostro" Marek Jakubiak, ujawniając, że w majowych wyborach do europarlamentu wystartuje z dziesiątego (ostatniego) miejsca na liście w Warszawie.

Federacja dla Rzeczypospolitej Marka Jakubiaka dołączyła do Konfederacji Korwin, Braun, Liroy, Narodowcy - poinformował w środę na konferencji prasowej prezes Ruchu Narodowego Robert Winnicki. Jakubiak wskazał, że głównym celem Konfederacji jest "wolna, niezależna, silna i bogata Polska".

 

Jakubiak w "Polityce na Ostro" powiedział, że głównym postulatem Konfederacji jest "Europa ojczyzn" - Tzn. państwa niezależne, które są narodowe, które są składową częścią Europy z własną polityką, z własną nawet monetą - tłumaczył.

 

Jak podkreślił, "złotówki nie oddamy". - Euro to jedna wielka piramida finansowa - ocenił. Stwierdził także, że "największym beneficjentem Unii Europejskiej i strefy euro są Niemcy".

 

 

Według ordynacji do Parlamentu Europejskiego, "liczba kandydatów na posłów do PE zgłaszanych na liście okręgowej nie może być mniejsza niż 5 i większa niż 10". Oznacza to, że Jakubiak ma zamykać warszawską listę Konfederacji.

 

Wybory do PE odbędą się w Polsce 26 maja. Polacy będą wybierać 52 europosłów. W całej UE wybory odbędą się w dniach 23-26 maja; Europejczycy wybiorą w sumie 705 europosłów.

zdr/ml/ Polsat News
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie