Czechy: 21 rannych w zderzeniu pociągów na dworcu w Brnie

Świat
Czechy: 21 rannych w zderzeniu pociągów na dworcu w Brnie
Harold/ Creative Commons/zdj. ilustracyjne

21 osób zostało rannych we wtorek w zderzeniu dwóch lokalnych pociągów osobowych na dworcu głównym w Brnie, ale nikt nie doznał ciężkich obrażeń. Przyczyną wypadku było zlekceważenie zakazu jazdy przez jednego z maszynistów - podały władze.

- Do szpitala trzeba było przewieźć 13 spośród rannych, a ponadto jedną pacjentkę, która zasłabła w domu zapewne pod wpływem stresu - powiedziała rzeczniczka pogotowia ratunkowego Michaela Bothova. Według niej, do ciężkich zranień nie doszło.

 

- Na szczęście chodziło tylko o lekkie i średnio ciężkie obrażenia w postaci stłuczeń, otarć i zwichnięć. Ale mogą tam być także złamania - zaznaczyła Bothova.

 

Remont dworca

Z obu pociągów strażacy ewakuowali około 250 podróżnych, nikogo nie musiano wyswobadzać. W momencie kolizji oba składy jechały z bardzo małą prędkością.

Rzeczniczka Czeskich Kolei (CzD) Vanda Rajnochova poinformowała, że w następstwie wypadku odwołano około 10 pociągów, wyłącznie lokalnych. Ruch był wstrzymany przez niecałą godzinę.

 

W związku z prowadzonym remontem dworca głównego w Brnie od początku grudnia większość pociągów omija go, kierując się na odległy o około kilometr dworzec towarowy, który zaadoptowano do obsługi ruchu pasażerskiego.

las/ PAP

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze