Uszkodzona sieć trakcyjna w Poznaniu. Utrudnienia w ruchu pociągów

Polska
Uszkodzona sieć trakcyjna w Poznaniu. Utrudnienia w ruchu pociągów
Polsat News

Z powodu uszkodzonej sieci trakcyjnej na dworcu PKP Poznań Główny występują utrudnienia w ruchu pociągów. W kierunku Szczecina i do stacji Poznań Garbary ruch odbywa się tylko po jednym torze w obu kierunkach. Pociągi notują duże opóźnienia.

- Ok. godz. 18.25 przy wjeździe na stację Poznań Główny pociągu relacji Słupsk-Katowice, połamany został pantograf od lokomotywy i doszło do uszkodzenia sieci trakcyjnej. Z tego powodu około godziny trwała przerwa w ruchu pociągów - poinformował Zbigniew Wolny z zespołu prasowego PKP PLK. 

 

Jak dodał, obecnie ruch pociągów został wznowiony, odbywa się jednak nadal z utrudnieniami. W kierunku do Szczecina ruch odbywa się początkowo po jednym torze. Podobnie - po jednym torze w obu kierunkach - odbywa się ruch do stacji Poznań Garbary.

 

- Z tego powodu dochodzi do ok. półgodzinnych opóźnień pociągów. Na miejscu pracują nasze służby, nasi energetycy, pociąg sieciowy, pociąg techniczny. W godzinach późno nocnych sieć ma zostać naprawiona i powróci już normalny ruch pociągów”- podkreślił.

 

Koleje Wielkopolskie na trasie Poznań Główny - Poznań Wschód - Swarzędz wprowadziły zastępczą komunikację autobusową na lokalne pociągi Kolei Wielkopolskich.

mta/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie