83-letnia kobieta zaginęła w lesie. Odnaleziono ją dzięki kamerze termowizyjnej

Polska
83-letnia kobieta zaginęła w lesie. Odnaleziono ją dzięki kamerze termowizyjnej
Zdjęcie ilustracyjne, fot. Vimeo/Robonik Mekatronik

83-letnią kobietę, która w poniedziałek zaginęła w lesie w okolicach Bytowa (woj. pomorskie), udało się odnaleźć we wtorek po godz. 4 nad ranem. Była w stanie silnego wychłodzenia. W poszukiwaniach strażnikom leśnym pomogła kamera termowizyjna.

Poszukiwania starszej kobiety, mieszkanki gminy Borzytuchom, trwały od poniedziałku. Początkowo była poszukiwana przez rodzinę, kiedy nie przyniosło to efektów, najbliżsi zdecydowali się na zgłoszenie zaginięcia policji.


Akcję poszukiwawczą policja rozpoczęła w poniedziałek ok. godz. 22, włączyły się do niej także straż pożarna oraz straż leśna.

 

83-latka w stanie silnego wychłodzenia


We wtorek nad ranem kobietę zauważyli strażnicy leśni Olech Sinkiewicz i Tadeusz Talewski z Nadleśnictwa Bytów. Poszukiwana 83-latka była w stanie silnego wychłodzenia.


Strażnicy podkreślają, że bez pomocy sprzętu termowizyjnego nie było szans na jej zlokalizowanie.


W ubiegłym roku w Nadleśnictwie Bytów odbyły się wspólne ćwiczenia służb mundurowych polegające na koordynacji działań przy poszukiwaniu osób zaginionych w lesie. - Dobre przygotowanie i profesjonalizm strażników leśnych oraz znajomość terenu i nowoczesny sprzęt dały pozytywne rezultaty. Jesteśmy dumni z naszych służb – podkreśla Marek Stasiuk, rzecznik prasowy RDLP w Szczecinku.

 

Podobne akcje z poprzednich lat


W 2014 r. leśnicy z tej samej regionalnej dyrekcji Lasów Państwowych, ale z Nadleśnictwa Gościno, odnaleźli zaginionego dwulatka ze Stojkowa pod Kołobrzegiem. Chłopczyk wybrał się na spacer ze swoim psem, w lesie spędził całą noc. Zmarznięty i przemoczony chłopiec błąkał się po bukowym lesie. Maluch nie miał butów - podczas kilkugodzinnej wycieczki zgubił je w zaroślach. 

 

Karolek był tak zmęczony, że natychmiast zasnął w samochodzie leśników. - To nie my uratowaliśmy dziecko, myśmy je tylko znaleźli. To pies się opiekował chłopcem i nie pozwolił, aby stała mu się krzywda - skromnie mówili wówczas leśnicy. 

KPP W KołobrzeguKPP W Kołobrzegu

W 2017 r. poszukiwano nastolatka, który zaginął w lesie w okolicy Krosna Odrzańskiego (województwo lubuskie). Wystraszonego chłopaka znalazł leśniczy leśnictwa Radnica.

grz/luq/ polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie